Poranna rozmowa Gazeta.pl z Joanną Scheuring-Wielgus (5.12.2018)

Gościem porannej rozmowy Gazeta.pl była Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka partii Teraz!. - Zamierzam spotkać się z papieżem Franciszkiem i przekazać mu raport ws. pedofilii - powiedziała w rozmowie z Łukaszem Kijkiem.
Zobacz wideo

- Ważny jest nacisk społeczny - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus o petycji ws. usunięcia pomnika ks. Jankowskiego, byłego kapelana Solidarności, który w reportażu „Dużego Formatu” został oskarżony o pedofilię. - To dobry sygnał, bo to pokazuje, że ta sprawa nie jest obojętna mieszkańcom Gdańska - dodała.

- Jesteśmy w procesie uświadamiania Polaków ws. przypadków pedofilii w Kościele (…) coraz więcej ludzi wie więcej na ten temat i uświadamia sobie to zło - powiedziała posłanka. Dodała, że ma ambitny cel.

Moim celem jest doprowadzenie do dymisji episkopatu. Wielu biskupów w ostatnich latach ukrywało i przenosiło przestępców z parafii do parafii

- powiedziała. Scheuring-Wielgus powiedziała, że chce spotkać się z papieżem Franciszkiem, by przekazać mu raport na temat pedofilii w Polsce i danych dotyczących ukrywania pedofilów przez biskupów.

Zobacz wideo

O godzinie 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.plWięcej o: