Człowiek Tadeusza Rydzyka zakłada partię. Powstaje "Ruch Prawdziwa Europa"

Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął wniosek o rejestrację nowej partii politycznej, za którą stoi ojciec Tadeusz Rydzyk - informuje Wirtualna Polska.
Zobacz wideo

Z ustaleń Wirtualnej Polski wynika, że dokumenty o rejestracji partii wpłynęły do Sądu Okręgowego w Warszawie we wtorek ubiegłego tygodnia, a pełnomocnikiem partii, za którą ma stać Tadeusz Rydzyk, został europoseł Mirosław Piotrowski. Nowe ugrupowanie ma nosić nazwę "Ruch Prawdziwa Europa”. Podstawą programową nowej partii mają być założenia inicjatywy "Europa Christi", która chce odbudować chrześcijańskie myślenie w Europie.

Powstanie nowa partia? Ruch Prawdziwa Europa ma być partią ojca Rydzyka

"Szczegółowych informacji chętnie udzielę po wpisaniu Ruchu Prawdziwa Europa przez sąd do rejestru partii politycznych. Na tym etapie nie chciałbym się wypowiadać" - powiedział Wirtualnej Polsce Mirosław Piotrkowski.

Kim jest europoseł, który złożył wniosek o rejestrację nowej partii? Mówi się, że jest człowiekiem ojca Tadeusza Rydzyka, założyciela Radia Maryja. Pełni funkcję europosła trzecią kadencję. W 2004 roku został wybrany z listy Ligi Polskich Rodzin, z kolei w wyborach w 2009 i 2014 roku startował jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości, choć nie był członkiem partii. "Wysokie miejsca na listach zawdzięczał głównie ojcu Tadeuszowi Rydzykowi" - pisze Wirtualna Polska. 

Przedstawiciele Ruchu Prawdziwa Europa. Wśród kandydatów Andrzej Jaworski i Jan Szyszko?

Informator Wirtualnej Polski powiedział, że pierwszym celem Ruchu Prawdziwa Europa mają być wygrane wybory do Parlamentu Europejskiego w 2018 roku. "Według wewnętrznych sondaży mamy ok. 18 proc. poparcia. Dostaniemy ok. 7-8 mandatów w Parlamencie Europejskim" - cytuje słowa informatora portal wp.pl. Znane są także nazwiska pierwszych kandydatów Ruchu Prawdziwa Europa. Wśród najważniejszych polityków tego ugrupowania wymienia się m.in. byłego posła PiS Andrzeja Jaworskiego oraz byłego ministra środowiska Jana Szyszkę. Kandydatami nowej partii mają zostać także europosłanka Urszula Krupa, posłanka Gabriela Masłowska, posłanka Anna Sobecka oraz europoseł Mieczysław Piotrowicz.

Dyrektor Radia Maryja "grozi palcem" Prawu i Sprawiedliwości?

Przypomnijmy, że w miniony weekend odbyły się 27. urodziny Radia Maryja, na których nie pojawił się prezes Jarosław Kaczyński. Zdaniem niektórych polityków PiS, Jarosław Kaczyński usuwa się w cień, ponieważ zdecydował, że im mniej będzie go w mediach i przestrzeni publicznej w dwóch najbliższych kampaniach, tym większe szanse, że PiS ponownie zdobędzie głosy wyborców "centrum". Wirtualna Polska sugeruje, że próba założenia partii, za którą stoi Tadeusz Rydzyk, może być próbą nastraszenia Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o:
Komentarze (371)
Człowiek Tadeusza Rydzyka zakłada partię. Powstaje "Ruch Prawdziwa Europa"
Zaloguj się
 • ola-blue

  Oceniono 96 razy 86

  Zagłosuję na partię, która obieca zerwanie konkordatu. Rydzyk i reszta klechów na własny garnuszek!!!!!

 • siwywaldi

  Oceniono 70 razy 64

  Jeżeli to prawda, to PiS i cała tzw. zjednoczona prawica, MA PROBLEM....
  Bo przecież moherki, KARNIE wrzucą karteczki z nazwiskami które wskaże im Muchomorek :-)

  Ciekawe tylko czy Antek z panem Kaziem się załapią do tej partii, czy raczej Putin nie odważy się jeszcze aż tak ostro grać w eurowyborach... :-)

 • def11

  Oceniono 54 razy 52

  No to teraz panie Morawiecki wszyscy "najbardziej kochający Polskę" będą gdzie ? W PiS-ie czy w "Prawdziwej Europie" ? :)

 • i-tyle

  Oceniono 48 razy 46

  Ruch Prawdziwa Europa, zgodnie z logiką odwróconych znaczeń, nie będzie mieć z Europą niczego wspólnego, oprócz tego, że geograficznie jego członkowie będą przebywać w Europie.

 • zd46

  Oceniono 45 razy 43

  Rydzyk, a opowiedz dlaczego cię przegoniono z Niemiec? Ponoć wyzyskiwane niewiasty nie chciały "wysłanym alfonsom płacić' a kradzione samochody słabo się sprzedawały? Dlaczego nazywano go tam "heretykiem"? Dlaczego to co nie udało się u Niemców udało się "u durnych Polaków". Mnich nie okradł Niemców a Polaków tak, to pełzający następny rozbiór polski. W XVII wieku zakon redemptorystów był WYRZUCONY z terenu Polski, na zawsze, za szpiegowanie na rzecz Niemców. Kto sięgnie do tych dokumentów? Teraz wpadł na pomysł by orzeł w godle Polski miał "facjatę mnicha a pazury byłyby lepkimi pazurami A.Jaworskiego.Tak tak, to oni obaj mnich Trydzyk i bogobojny palant Jaworski,, bezpowrotnie utopili Stocznię Gdańską . Teraz sięgają po partię, od kiedy mnich może być partyjny? Czy to mnich czy ten co Polskę goli i strzyże także "kempy"?

 • lesnojeziorska

  Oceniono 45 razy 37

  Po klęsce i blamażu PiS lewacki elektorat trzeba poprowadzić pod nowym sztandarem, oczywiście katolicko-prawicowym. Oczywiście też na wschód, tam musi być jakaś cywilizacja.

 • remo29

  Oceniono 41 razy 33

  E tam, po co ta fałszywa skromność, niech to nazwą Partia Naprawdę Rządząca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX