COP24. Mateusz Morawiecki: Polska jest liderem działań na rzecz powstrzymania globalnego ocieplenia

Premier Mateusz Morawiecki otworzył panel Global Climate Action podczas COP24. Podkreślił, że Polska jest liderem działań na rzecz powstrzymania globalnego ocieplenia.

- Z dumą i bez wahania mogę powiedzieć, że Polska jest jednym z liderów działań podejmowanych dla powstrzymania globalnego ocieplenia - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach. Premier otworzył panel Global Climate Action.

Mateusz Morawiecki na COP24 wymienia zasługi Polski na rzecz ochrony środowiska

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polska osiąga zadowalające efekty w zakresie redukcji emisji CO2, zwiększa zalesienie i wspiera proces międzynarodowych negocjacji klimatycznych.

- Troska o środowisko powinna łączyć nie tylko państwa, ale wszystkich ludzi. Chcę zwrócić uwagę, jak ważne jest poczucie państw, aby nie następowało dyskryminowanie jednych względem drugich. Ważna jest solidarność i wsparcie ze strony najbogatszych państw (...) Polska jest bardzo mocno włączona w pracę związaną z dbałością o klimat i chcemy razem dbać o dążenie do lepszej przyszłości - powiedział Mateusz Morawiecki podczas wtorkowego panelu COP24

COP24 w Katowicach. Co to takiego i kto bierze udział w tym wydarzeniu?

COP24 to szczyt klimatyczny ONZ odbywający się w Katowicach. Międzynarodowe obrady w sprawie zmian klimatu rozpoczęły się 3 grudnia i potrwają niemal dwa tygodnie, do 14 grudnia. W obradach w ramach COP24 biorą udział przedstawiciele kilkudziesięciu krajów z całego świata. Oczekiwanym rezultatem obrad na szczycie klimatycznym ONZ jest uzgodnienie reguł wdrożenia globalnego paryskiego porozumienia klimatycznego.

Więcej o:
Komentarze (570)
COP24. Mateusz Morawiecki nazwał Polskę liderem powstrzymywania globalnego ocieplenia
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 165 razy 161

  On chyba zapomniał że przemawia na COP.
  Myśli że jest w Toruniu i mówi do ciemnego luda.

 • oko2009

  Oceniono 105 razy 99

  O czym on mówi? Polska jest największym zagrożeniem zanieczyszczenia środowiska w Europie. W Polsce jeszcze niedawno wycinano wszystkie drzewa jakie pod topór Szyszki wpadły. Polska decyzją rządu PiS przestała inwestować w odnawialne źródła energii (wiatraki). I tak można by w nieskończoność. Wszyscy to wiedzą. Kogo ten gość chce okłamać?

 • seboc

  Oceniono 82 razy 74

  Wolska jest liderem w kazdej dziedzinie. Sama przyznaje sobie wszelkie wyroznienia.

 • wadp21

  Oceniono 60 razy 60

  Co się z tym człowiekiem stało. Co by się nie działo to Polska jest najlepsza , największa i w ogóle. Przecież tego pseudo patriotycznego bełkotu bolszewika i notorycznego kłamcy nie da się słuchać. Jak ten IDIOTA przepracował tyle lat jako Prezes Banku? Czy właściciele BZ WBK nie widzieli co to za BUC? Wstyd , wstyd i jeszcze raz wstyd. Ta nieznośna emfaza o wspaniałości Polski jest tak sztuczna , że chyba tylko małe dzieci mogą to traktować poważnie. No ale cóż - jaki tatuś taki synalek. Genetyczne obciążenie

 • Cyryl Pawel

  Oceniono 60 razy 54

  Skoro Polska pisowska jest liderem w powstrzymywaniu globalnego ocieplenia, to nic dziwnego, że idzie do d upy i temperatury ciągle rosną.

 • chi-neng

  Oceniono 50 razy 46

  POLSKA LIDEREM POWSTRZYMANIA GLOBALNEGO OCIEPLENIA?!

  ‘Urżnięty’?!
  ‘Zdrogowany’?! = znarkotyzowany ‘oparami’ węgla!
  Czy co?!

 • puuchatek

  Oceniono 50 razy 46

  "Z dumą i bez wahania mogę powiedzieć, że Polska jest jednym z liderów działań podejmowanych dla powstrzymania globalnego ocieplenia"

  A poza tym mam największą powierzchnię ze wszystkich państw na świecie oraz największa populację żyjących na wolności białych nosorożców. Wiadomo też, że w Polsce znajduje się najwyższy szczyt Świata. Taka jest prawda i nikt nam nie wmówi, że białe jest białe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX