COP24. Mateusz Morawiecki: Polska jest liderem działań na rzecz powstrzymania globalnego ocieplenia

Premier Mateusz Morawiecki otworzył panel Global Climate Action podczas COP24. Podkreślił, że Polska jest liderem działań na rzecz powstrzymania globalnego ocieplenia.
Zobacz wideo

- Z dumą i bez wahania mogę powiedzieć, że Polska jest jednym z liderów działań podejmowanych dla powstrzymania globalnego ocieplenia - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach. Premier otworzył panel Global Climate Action.

Mateusz Morawiecki na COP24 wymienia zasługi Polski na rzecz ochrony środowiska

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polska osiąga zadowalające efekty w zakresie redukcji emisji CO2, zwiększa zalesienie i wspiera proces międzynarodowych negocjacji klimatycznych.

- Troska o środowisko powinna łączyć nie tylko państwa, ale wszystkich ludzi. Chcę zwrócić uwagę, jak ważne jest poczucie państw, aby nie następowało dyskryminowanie jednych względem drugich. Ważna jest solidarność i wsparcie ze strony najbogatszych państw (...) Polska jest bardzo mocno włączona w pracę związaną z dbałością o klimat i chcemy razem dbać o dążenie do lepszej przyszłości - powiedział Mateusz Morawiecki podczas wtorkowego panelu COP24

COP24 w Katowicach. Co to takiego i kto bierze udział w tym wydarzeniu?

COP24 to szczyt klimatyczny ONZ odbywający się w Katowicach. Międzynarodowe obrady w sprawie zmian klimatu rozpoczęły się 3 grudnia i potrwają niemal dwa tygodnie, do 14 grudnia. W obradach w ramach COP24 biorą udział przedstawiciele kilkudziesięciu krajów z całego świata. Oczekiwanym rezultatem obrad na szczycie klimatycznym ONZ jest uzgodnienie reguł wdrożenia globalnego paryskiego porozumienia klimatycznego.

Więcej o: