Roman Giertych nie wyklucza powrotu do polityki. Może wystartuje w wyborach do Senatu

Czy Roman Giertych chce zostać senatorem? Były wicepremier i minister edukacji narodowej nie wyklucza takiej możliwości.

Mecenas Roman Giertych w rozmowie z Moniką Olejnik poinformował, że nie wyklucza startu w wyborach do Senatu w przyszłym roku. Zaznaczył także, że nie chce zakładać nowej partii i będzie zabiegał o poparcie partii opozycyjnych.

Roman Giertych "nie wyklucza startu w wyborach do Senatu"

Roman Giertych był gościem programu "Kropka nad i". Podczas wywiadu został zapytany o doniesienia dot. jego ewentualnego powrotu do polityki. O tym, że Roman Giertych chce zostać senatorem napisał "Newsweek". Były lider Ligi Polskich Rodzin powiedział, że nie wyklucza możliwości startu w zbliżających się wyborach parlamentarnych, ale nie chce zakładać nowej partii. 

Zaznaczył także, że będzie zabiegał o poparcie partii opozycyjnych. Na pytanie, o którą partię chodzi, odpowiedział, że w Polsce jest kilka partii opozycyjnych i że od wyborów do Senatu dzieli nas rok. Przypomniał także, że pomimo iż starał się o mandat senatora w poprzednich wyborach, ze względu na to, że jego kandydatury nie poparła Nowoczesna i głosy się rozłożyły, nie udało mu się zdobyć mandatu.

Roman Giertych kandydatem na ministra sprawiedliwości?

Przypomnijmy, że w drugiej połowie listopada "Wirtualna Polska" informowała o tym, że  wielu polityków Platformy Obywatelskiej widzi w Romanie Giertychu przyszłego ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Zdaniem informatorów, których opinie przywołuje wp.pl. Roman Giertych nie odmówiłby, gdyby doszło do zmiany władzy, a przyszły premier z Platformy Obywatelskiej złożyłby mu ofertę objęcia stanowiska szefa Ministerstwa Sprawiedliwości.

Więcej o: