Poranna rozmowa Gazeta.pl z Barbarą Nowacką (4.12.2018)

Gościem porannej rozmowy w Gazeta.pl była Barbara Nowacka. - Nikt tak jak oni Polski nie kocha. To ich dzielenie, wykluczanie, traktowanie Polski jak folwarku - mówiła o politykach PiS w rozmowie z Piotrem Maślakiem.
Zobacz wideo

Barbara Nowacka w Gazeta.pl skomentowała artykuł z „Dużego Formatu” o księdzu Henryku Jankowskim, kapłanie Solidarności. Wynika z niego, że molestował dzieci.

- Wszyscy wiedzieli, nikt z tym nic nie robił (...) Ten pomnik [pomnik Henryka Jankowskiego – red.] nie ma dłużej prawa stać w Gdańsku. Trzeba myśleć o tym, co czują ofiary, gdy obok niego przechodzą. Krzywda, jaką wyrządził dzieciom, nie pozwala dłużej patrzeć na niego jak na bohatera - powiedziała.

Barbara Nowacka skomentowała też 27. urodziny Radia Maryja, na których było wielu polityków PiS. Podczas uroczystości Mateusz Morawiecki powiedział, że „nikt nie kocha Polski tak jak rodzina Radia Maryja”.

- Nikt tak jak oni Polski nie kocha. To ich dzielenie, wykluczanie, traktowanie Polski jak folwarku jest specyficznym rodzajem miłości - powiedziała polityk. Trzeba ich odsunąć od władzy - dodała.

Nowacka skomentowała też flagowy program PiS, czyli 500 plus:

- Kiedy słyszę, że samotne matki będą wypadały z programy 500 plus, a dzieci Mateusza Morawickiego dalej w nim będą, to mnie szlag trafia. Bo [samotne matki - red.] nie żyją według systemu wartości PiS? Nie tak wygląda polityka społeczna - podsumowała.

Zobacz wideo

O godzinie 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.plWięcej o: