Prezydent Duda zaskoczył strojem na spotkaniu z szefem ONZ. Marynarka w góralskie wzory

Andrzej Duda podczas spotkania z Sekretarzem Generalnym ONZ w Wiśle miał na sobie nietypowy strój. Prezydent założył na siebie marynarkę z góralskimi zdobieniami.
Zobacz wideo


Prezydent Andrzej Duda i Sekretarz Generalny ONZ António Guterres spotkali się w niedzielę w prezydenckiej rezydencji na Zamku w Wiśle na nieformalnych rozmowach dotyczących polityki klimatycznej i międzynarodowej. Guterres przyjechał do Polski w związku ze szczytem klimatycznym ONZ COP24, który odbywa się w Katowicach.

Na zdjęciach ze spotkania zwraca uwagę nietypowy strój prezydenta. Duda miał na sobie marynarkę stylizowaną na wzór góralski, z parzenicą na prawym ramieniu i lewym rękawie. Parzenica to aplikacja, którą tradycyjnie ozdabiano męskie spodnie. Górale, zależnie od regionu, mieli różne rodzaje parzenic. Stylizowane na parzenice były również zapięcia marynarki - metalowe haftki.

Szczyt w Katowicach

Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach - COP24 - rozpoczął się 2 grudnia i potrwa do 14. Podczas COP24 mają zostać ustalone zasady ochrony klimatu, tak aby zahamować proces globalnego ocieplenia. Oficjalne otwarcie szczytu klimatycznego przez prezydenta RP Andrzeja Dudę nastąpi 3 grudnia.

Więcej o: