Szef PiS w Katowicach prześwietla majątek Kutza sprzed lat. Bo trwa zbiórka na jego leczenie

W sieci trwa zbiórka na leczenie ciężko chorego Kazimierza Kutza. Tymczasem szef katowickiego PiS Piotr Pietrasz akurat teraz postanowił prześwietlić majątek reżysera. Tyle tylko, że informacje, które opublikował, są sprzed trzech lat.

W czwartek informowaliśmy o zbiórce, którą dla Kazimierza Kutza zainicjowała Anna Dymna. W ubiegłym tygodniu 89-letni reżyser trafił w stanie ciężkim do szpitala. Dymna w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" zadeklarowała, że jej fundacja "Mimo wszystko" chce włączyć się w pomoc Kazimierzowi Kutzowi. - Kaziu to mój ukochany reżyser. Pomoc mu jest naszą wspólną powinnością - powiedziała Dymna.

Niedługo po tym, jak aktorka i prezeska fundacji Mimo Wszystko wystartowała ze zbiórką, Piotr Pietrasz, radny PiS w Katowicach i szef tamtejszych struktur partii uznał za stosowne prześwietlić majątek reżysera oraz byłego senatora i posła. Zrobił to w publicznym poście na Facebooku.

Radny wylicza majątek sprzed trzech lat

Radny opublikował informacje z oświadczenia "senatora Kutza". Innymi słowy, są to dane o jego zarobkach sprzed trzech lat. "Oświadczenie senatora Kazimierza Kutza złożone na koniec kadencji w 2015 r. Roczny dochód - 212.171,94 zł. (dwieście dwanaście tysięcy zł). Z tytułu emerytury 38,132,35 zł (trzydzieści osiem tysięcy) i praw autorskich 57.481,93 zł (pięćdziesiąt siedem tysięcy). Te dwa źródła dochodu zapewne ma do dzisiaj. Rocznie 95.614,28 zł (prawie sto tysięcy). Miesięcznie Kazimierz Kutz otrzymał w 2015 r. z tych dwóch tytułów 7.967,86 zł (prawie osiem tysięcy)" - napisał Pietrasz. Z jakiegoś powodu do postu radny dołączył ścieżkę dostępu do pliku na dysku twardym.

"Himalaje żenady"

W komentarzach pod postem Pietrasza trudno znaleźć pozytywne głosy. Większość z użytkowników Facebooka nie pozostawia na radnym suchej nitki. "To żenujące by w chorobie człowiekowi zaglądać do portfela" - czytamy w jednym z komentarzy. Inny użytkownik napisał: "Himalaje żenady. Widzę że doradcę ds. marketingu politycznego ma pan równie utalentowanego jak krawca".

Pomoc dla Kazimierza Kutza

Co zrobić, by pomóc Kazimierzowi Kutzowi? Wystarczy wpłacić pieniądze na subkonto udostępnione w fundacji Dymnej  "Po rozmowach z kolegami i rodziną, udostępniłam w mojej fundacji 'Mimo Wszystko' specjalne subkonto o numerze 65 1090 1665 0000 0001 0373 7343. Można na nie wpłacać pieniądze, dopisując hasło 'Kazimierz Kutz'. Każda wpłata to konkretna pomoc. Bądźmy razem z Kaziem w tych trudnych chwilach" - czytamy w oświadczeniu Anny Dymnej, zamieszczonym na stronie jej fundacji

Szczyt klimatyczny w Katowicach. Czy uda się uratować porozumienie klimatyczne?

Więcej o: