Jacek Kurski zdradza powody zawieszenia Cejrowskiego. Mówi o "antypolskiej prowokacji"

Prezes TVP w rozmowie z wpolityce.pl skomentował zawieszenie przez Telewizję Polską współpracy z Wojciechem Cejrowskim. Powodem było spalenie przez podróżnika flagi UE. - Jako prezes TVP nie pozwolę by telewizja wpisywała się w zachowania, które mają znamiona antypolskiej prowokacji - powiedział Kurski.

W ubiegłym tygodniu TVP zawiesiło współpracę z Wojciechem Cejrowskim, który dotychczas regularnie był gościem programu "Minęła 20". Podróżnik i publicysta przypuszczał, że decyzja ta była spowodowana słowami na temat Jarosława Kaczyńskiego z 6 listopada. Stwierdził wówczas, że prezes PiS jest odpowiedzialny za "rzeź niewiniątek", ponieważ mimo wyborczych obietnic, nie zakazał w Polsce aborcji.

TVP zawiesza współpracę z Cejrowskim. Poszło o spalenie flagi UE

Jacek Kurski podaje jednak inny powód. W komentarzu udzielonym portalowi wpolityce.pl szef TVP stwierdza, że zawieszenie współpracy z Cejrowskim było spowodowane podpaleniem przez niego flagi Unii Europejskiej. Kurski przyznał, że popiera decyzję Jarosława Olechowskiego, dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - W ten sposób zareagował na performance z paleniem unijnej flagi. Ta sytuacja naruszała standard telewizji publicznej, polską rację stanu i była całkowicie niepotrzebna - powiedział Kurski.

W podobnym tonie czasową rozłąkę z Cejrowskim komentował Olechowski. "Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu" - napisał w czwartek na Twitterze szef TAI.

Jacek Kurski komentuje: Znamiona antypolskiej prowokacji

Kurski spalenie flagi nazywa "infantylnym performancem". Zaznacza jednak, że nagranie to nigdy nie pojawiło się na antenie TVP ponieważ rozmowy z Cejrowskim są nagrywane i "kolaudowane" przed emisją. Według prezesa TVP fragment został upubliczniony za sprawą pracownika TVP, który miał przekazać nagranie Cejrowskiemu, a ten pokazał je na YouTube. - Na mocy bowiem umowy z TAI Wojciech Cejrowski miał prawo wykorzystania w internecie programu w wersji, która była emitowana w TVP Info, a nie surówki. Osoba, która przekazała surówkę poniesie konsekwencje nielojalności wobec TVP - powiedział wpolityce.pl Kurski, a następnie dodał: - Jako prezes TVP nie pozwolę by telewizja wpisywała się w zachowania, które mają znamiona antypolskiej prowokacji. 

Według niego "marzeniem wrogów nasze ojczyzny (...) jest zobaczenie na ekranie telewizji publicznej właśnie takich tandetnych happeningów, które potwierdzałyby oszczerstwa wobec Polski jak palenie flagi Unii Europejskiej".

Kurski jednak, tak jak wcześniej Olechowski, podkreśla, że zawieszenie nie oznacza końca współpracy z kontrowersyjnym podróżnikiem. Prezes TVP w rozmowie z portalem zaprosił Cejrowskiego do współpracy od nowego roku.

Więcej o:
Komentarze (205)
Kurski komentuje zawieszenie Cejrowskiego w TVP. "Antypolska prowokacja"
Zaloguj się
 • tomco.z.lodzi

  Oceniono 64 razy 58

  pisuary mają nowy kłamliwy przekaz ws. UE. teraz PO wyprowadza Polskę a bosy pajac został wykorzystany w celu wzmocnienia przekazu. Tusk powiedział kiedyś "Im bardziej oni mówią, że nie chcą wyjść z UE, tym bardziej z niej wychodzą "

 • lukasz2711

  Oceniono 43 razy 39

  W programie dwóch odjechów tylko jeden poniósł konsekwencje czynów drugiego. A generalnie to nie czasem PiS usuwał flagi UE z oficjalnych uroczystości państwowych oraz konferencji?

 • notremak

  Oceniono 36 razy 32

  O, kuźba!
  Pissurewskie obrońce Unii się znalazły!
  No tak, muszą się tam za znienawidzone setki tysięcy euro znaleźć różne dojarki z Brzeszcz i inne, najbardziej nieudolne odpady z pissu!
  Bo im się te znienawidzone euro należą!
  Takiej hipokryzji, jak pissdzielska, nie było nawet za komuny, a dobrze pamiętam tamte czasy, niestety.

 • agnieszka_krol

  Oceniono 34 razy 28

  falszywe piSSlamskie cwaniaki

 • agenciputinawon

  Oceniono 29 razy 27

  Cejrowski to kupa łajna z przewagą kupy, totalne zero pod każdym względem. Po co zanieczyszczać tym czymś wiadomości w GW? Kogo normalnego obchodzi ten obszczymurek?

 • 7ogamihcra

  Oceniono 29 razy 23

  Cejrowski jest faktycznie debilem, nie zauważył że dla niepoznaki pisowski złodziejski antypolski gang przed wyborami do Parlamentu Europejskiego najchętniej by się cały pomalował we flagę UE i wszędzie gdzie to tylko możliwe wywiesił te flagi o możliwe jak największych rozmiarach...a o polexicie sza. Ale cóż Cejrowski jest tylko katolskim kretynem. Mam radę dla wszystkich głosujących na europosłów : NIGDY PRZENIGDY NIE WYBIERAJCIE NA EUROPOSŁÓW ANTYEUROPEJSKICH SZUBRAWCÓW Z PISU I INNYCH ANTYUNIJNYCH PARTYJEK !!!

 • miniorek

  Oceniono 23 razy 21

  I takiego debila telewizja polska pokazywała i tym samym promowała przez długie miesiące.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 17 razy 17

  OMG, odwiesić tego sPisiałego kryptogeja bez butów!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX