Szczyt COP w Katowicach. Najważniejsi przywódcy nieobecni. Duda spotka się ze Schwarzeneggerem

Na szczycie klimatycznym w Katowicach nie będzie ani Merkel, ani Macrona, ani Trumpa. Andrzej Duda spotka się za to m.in. z Arnoldem Schwarzenegger czy wielkim księciem Luksemburga Henrykiem.

Na stronie Kancelarii Prezydenta opublikowany został kalendarz spotkań dwustronnych prezydenta Andrzeja Dudy w ramach szczytu COP24 w Katowicach.

Duda spotka się ze Schwarzeneggerem i księciem Luksemburga

W poniedziałek prezydent spotka się z prezydentem Słowenii Borutem Pahorem, sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem, prezydentem Szwajcarii Alainem Bersetem, prezydentem Nigerii Muhammadu Buharim, premierem Francji Édouardem Philippe, premierem Fidżi Josaią Voreqe Bainimaramą i prezydentem Macedonii Gjorgiem Ivanovem. 

Wtorkowe spotkania prezydent Duda rozpocznie od rozmowy z byłym gubernatorem Kalifornii Arnoldem Schwarzeneggerem, prezydent Nepalu Bidhya Devi Bhandari, wielkim księciem Luksemburga Henrykiem. Po południu, i to będzie ostatnie spotkanie, głowa państwa spotka się z prezesem Solar Impulse Foundation Bertrandem Piccardem.

Spotkania będą trwały od 15 do 35 minut.

Bartosz Cichocki: To świadczy o tych państwach

Podczas szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach weźmie udział ponad 60 delegacji narodowych i organizacji międzynarodowych z całego świata. Zabraknie jednak przywódców USA, Niemiec, Francji, Rosji.

Informacje te potwierdził w ubiegłym tygodniu wiceszef MSZ, Bartosz Cichocki. - Na szczycie klimatycznym w Katowicach nie będzie Angeli Merkel, nie będzie Trumpa, Putina i Macrona - powiedział na antenie Radia ZET. Zdaniem Cichockiego, decyzja wymienionych przywódców "świadczy o tych państwach i tym, na ile poważnie traktują sprawy klimatyczne".

Szczyt w Katowicach

Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach - COP24 - rozpoczyna się 2 grudnia i potrwa do 14. Podczas COP24 mają zostać ustalone zasady ochrony klimatu, tak aby zahamować proces globalnego ocieplenia. Oficjalne otwarcie szczytu klimatycznego przez prezydenta RP Andrzeja Dudę nastąpi 3 grudnia.

Więcej o:
Komentarze (206)
Andrzej Duda spotka się z Arnoldem Schwarzeneggerem w Katowicach
Zaloguj się
 • art_102

  Oceniono 51 razy 43

  No i co z tymi zapowiadanymi przez Dudę obchodami 100 lecia "przesuniętymi" na początek grudnia w Katowicach. Przecież zapewniał nas, ze przywódcy nie mają czasu latac w tę i z powrotem, i jak przyjadą na szczyt klimatyczny, to nie bedzie przyjazd tylko na szczyt, ale i na polskie obchody jubileuszu niepodległości, i ze Duda to będą te główne obchody 100 lecia, dlatego na tych warszawskich nikogo n ie było.:))))
  Panie duda czas wymyślić kolejne wytłumaczenie:)))

 • siwywaldi

  Oceniono 38 razy 32

  Nie trzeba być dyplomatą, by wiedzieć, że BRAK choćby Merkel i Macrona (nie mówiąc już o Putinie i Trumpie), najlepiej świadczy o tym GDZIE liczące się Państwa mają obecne Polskę i jej władze...

 • feurig59

  Oceniono 38 razy 30

  Przyjadą inni powdychać wspaniały zapach węgla spalanego we wszystkich dzielnicach wokół centrum Katowic. zapach nieznany już większości mieszkańców miast zachodu.

 • ucan2

  Oceniono 31 razy 27

  Duda z Kaczyńskim coraz bardziej stają z kolan. Są już tak wyprostowani, że tylko Schwarzenegger jeszcze ma szansę .

 • terazjakinick

  Oceniono 28 razy 24

  Powinni spotkać się przy koksowniku, źle datę wybrano. 13 grudnia i byłby niezły melanż.

 • t_uptus

  Oceniono 23 razy 21

  No way Andrew! W Kaliforni takie podejście do trucia ludzi jak twoje prowadzi do kryminału. Mam nadzieję, że tam trafisz, Nie do Kaliforni oczywiście :)

 • bosman64

  Oceniono 27 razy 21

  A po co przywódcy tego świata mieli by fatygować się do Katowic? Żeby z maliniakiem pogadać o leśnym ruchadle?

 • zloty_cielec69

  Oceniono 23 razy 19

  nikt, kto się w świecie liczy, nie liczy się z kaczą dudą.

 • erte2

  Oceniono 22 razy 18

  Orban z Norrisem, duda ze Szwarcenegerem, Putin z Seagalem.... Co mają w sobie te przebrzmiałe gwiazdy kina mordobijnego że takie małe dyktatorki do nich lgną?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX