Kto najmocniej kocha Polskę? Według Morawieckiego sprawa jest jasna. "Rodzina Radia Maryja"

Na urodzinach toruńskiej rozgłośni premier Morawiecki zaapelował, by Maryja miała też w opiece tych, którzy "nie kochają aż tak mocno Polski jak rodzina Radia Maryja".

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę gościł na 27. urodzinach Radia Maryja w Toruniu. Szef rządu wspomniał w pewnym momencie o tym, że na uroczystościach śpiewano "jedną z najpiękniejszych polskich pieśni". Chodziło o "Z dawna Polski Tyś Królową", a Morawiecki zacytował ostatnie zwrotki: "Miej w opiece naród cały; który żyje dla twej chwały; niech rozwija się wspaniały".

Matko Boska Nieustającej Pomocy, to jest moja wielka prośba, wielkie zawołanie: Miej w opiece naród cały. Również tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno jeszcze, póki co, tak jak my tutaj, tak jak cała rodzina Radia Maryja

- mówił Mateusz Morawiecki. Później złożył życzenia ludziom Radia Maryja. - Za trud, wszystko co dla Polski, dla Boga, co zrobiliście przez te 27 lat - powiedział.

- Żeby wszyscy, którzy trochę błądzą, jeszcze nie czują, tak do końca, tego piękna, które w słowie i w wartościach związanych z Polską się mieszczą, żeby to wszystko pojęli. Bo wtedy, myślę, tak naprawdę, będziemy wszyscy do głębi szczęśliwi. Bóg zapłać za wszystko, wszystkiego dobrego! - zakończył premier.

Na 27. urodzinach Radia Maryja pojawiła się znacząca część czołowych polityków obozu władzy, a podczas swojego wystąpienia o. Tadeusz Rydzyk m.in. wyrażał niezadowolenie, że PISF nie wsparł obrazu filmowców z Torunia, a dołożył pieniędzy do "Kleru".

Więcej o:
Komentarze (554)
Morawiecki: Niech Maryja ma w opiece tych, którzy nie kochają aż tak mocno Polski
Zaloguj się
 • 270203mk

  Oceniono 122 razy 114

  Panie Premierze - wstyd! Reprezentuje Pan podobno wszystkich Polaków, a wypowiada się jak członek sekty chorych z nienawiści do inaczej myślących ludzi.

 • taroudant

  Oceniono 127 razy 111

  Rodzina RM najbardziej kocha Polskę, ale tatuś tej rodziny najbardziej kocha szmal.

 • parapsychopatolog

  Oceniono 92 razy 78

  Klasyczne wycieranie sobie gęby religią podczas gdy pisowska ośmiornica coraz mocniej oplata kraj.

 • mariushh

  Oceniono 86 razy 70

  niewatpliwie to godny nastepca Szydlo.Rownie lotny i niezalezny.

 • 2majtek1

  Oceniono 71 razy 57

  Czy dla tych głosów poparcia Premier Polski musi robić z siebie idiotę.

 • fakiba

  Oceniono 59 razy 47

  Morawiecki to nie tylko kłamca ale i całkowity świr , tatuś kocha kasę i nic więcej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX