Donald Tusk na G20 w Buenos Aires. Między spotkaniami wyskoczył na murawę "haratać w gałę"

Biała koszula, krawat, spodnie od garnituru i piłka przy nodze. Donald Tusk aktywnie spędza czas w przerwach między sesjami szczytu G20 w Buenos Aires.

"Co zrobić podczas krótkiej przerwy między dwoma sesjami G20? Kiedy jesteś w Argentynie, zachowują się jak Argentyńczycy" - czytamy na Instagramie Donalda Tuska, który opublikował właśnie kilka zdjęć z Buenos Aires. Widzimy na nich Donalda Tuska grającego na murawie w piłkę nożną. 

Donald Tusk "harata w gałę"

 

Jak łatwo zauważyć, Tuskowi w "harataniu w gałę" nie przeszkadza formalny ubiór. Na jednym ze zdjęć widzimy, jak szef Rady Europejskiej kiwa się ze współpracownikiem, a na kolejnym - jak strzela do bramki. Tusk zaprezentował też koszulkę ze swoim nazwiskiem, którą wręczono mu podczas szczytu G20.

Szczyt G20

Od wczoraj w Buenos Aires trwa szczyt G20 - grupy 19 najbardziej uprzemysłowionych państw świata i Unii Europejskiej. Biorą w nim udział, między innymi, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i Rosji Władimir Putin, a także prezydent Chin- Xi Jinping. Szczyt w Argentynie oprócz oficjalnych rozmów, głównie na temat handlu, będzie też okazją do kuluarowych dyskusji o rosyjskim ataku na ukraińskie okręty w pobliżu Morza Azowskiego.

Tusk o sankcjach wobec Rosji

W szczycie biorą udział przywódcy najpotężniejszych gospodarczo 19 państw oraz liderzy unijnych instytucji. Po aneksji Krymu, podczas szczytów G20 i G7 europejscy przywódcy konsultowali się na temat postępowania wobec Rosji między innymi z liderami Kanady oraz USA. Eksperci spodziewają się, że tak też będzie i tym razem. Jeśli chodzi o Unię Europejską, to do tej pory opublikowała ona wspólne oświadczenie wzywające Rosję do zwrotu ukraińskich okrętów i uwolnienia załóg. Nie ma w nim groźby sankcji. O możliwe unijne restrykcje był wczoraj pytany w Buenos Aires właśnie szef Rady Europejskiej. - Użycie siły przez Rosję przeciwko ukraińskim okrętom jest całkowicie niedopuszczalne. Europa jest zjednoczona w swoim poparciu dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Dlatego jestem pewien, że Unia Europejska przedłuży sankcje przeciwko Rosji w grudniu - odpowiedział Donald Tusk. .

Więcej o:
Komentarze (438)
Donald Tusk "harata w gałę" w Buenos Aires. "Przerwa między sesjami G20"
Zaloguj się
 • maciejwscieklica

  Oceniono 90 razy 72

  no prosze !
  a Mateuszek kłamczuszek pokornie przed rydzem klęczy
  i z całą świtą reprymendy przyjmuje

 • guru133

  Oceniono 61 razy 47

  W odróżnieniu od skunksa z Nowogrodzkiej Tusk nie obawia się bez obstawy wejść między ludzi i potrafi zadbać o swoją tężyznę fizyczną.

 • sector23

  Oceniono 55 razy 45

  I takim włśnie pięknym strzałem z podbicia, kopnie w doopę Jarosława Kaczyńskieo wysyłając go lobem na orbitę okołoziemską.
  Trenuj Donald, trenuj....

 • dziadekjam

  Oceniono 64 razy 38

  Być w Argentynie i nie haratnąć w gałę, to tak jakby być w Rzymie i nie widzieć papieża:-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX