Wierchuszka PiS na 27-leciu Radia Maryja. Abp Dzięga apeluje do polityków ws. "zabijania dzieci"

Najważniejsze osoby w kraju przyjechały do Torunia, by świętować 27. urodziny Radia Maryja. W homilii abp Andrzej Dzięga zwrócił się do rządzących. - Państwo, które świadomie pozwala na zabijanie własnych dzieci, jest państwem bez przyszłości - powiedział.

Mateusz Morawiecki, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński czy Zbigniew Ziobro - lista gości na urodzinach Radia Maryja, podobnie jak w ubiegłym roku, jest imponująca.

Rząd na urodzinach Radia Maryja

W uroczystości wziął udział także prezydencki minister Adam Kwiatkowski, który odczytał list z gratulacjami i życzeniami od Andrzeja Dudy. Na urodzinach głos zabrał Mateusz Morawiecki. Premier podziękował radiu za troskę o losy naszego kraju.

W obecności polityków homilię wygłosił arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Duchowny mówił o aborcji. - Europa oddycha na dwa płuca, ale żeby oddychać, to serce musi mieć jedno: Boże. Chrystusowe. Maryjne. O Polsko, co robisz z sercem? Ze swoim sercem otrzymanym od Chrystusa. Czemu zabijasz serce? Nie zabijajcie serc. Także dosłownie. Także tych maleńkich serc pod sercem matki - mówił abp Dzięga.

Abp Dzięga do polityków o "zabijaniu dzieci"

Arcybiskup stwierdził następnie, że "gdy matka dowiaduje się o swoim dziecku w łonie, serce dziecka już bije regularnie", a bicie serca to "impulsy miłości dziecka" oraz "wołanie o miłość matki i ojca". - Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości - powiedział, po czym zwrócił się bezpośrednio do siedzących na widowni rządzących. - Słyszycie to, politycy polscy? I państwo, które świadomie pozwala na zabijanie własnych dzieci jest państwem bez przyszłości. Trzeba się zachwycić sercem już dzisiaj. 

Jeśli nie będzie Waszej odpowiedzi serca, zaniknie też ta prośba serc. Albo przyjdą na wasze miejsce inni, mający serce, albo zabite zostanie serce Narodu. A wtedy może już zapaść cisza. Zabijanie polskich serc to zabijanie Polski

- mówił metropolita.

Obecny na miejscu operator uchwycił kamerą reakcję premiera i ministrów na te słowa. Politycy z Morawieckim na czele biją brawo, ale nie widać na ich twarzach entuzjazmu.

 
Więcej o:
Komentarze (430)
Morawiecki na urodzinach Radia Maryja. Padają słowa o "zabijaniu dzieci"
Zaloguj się
 • tijeras66

  Oceniono 77 razy 67

  Niepojęte jak ktoś mógł głosować na tych sługusów. Żeby to jeszcze na Jasną Górę jechali, a oni jadą lizać Rydzykowi. Same zera, w tym jedno podwójne nawet. Kiedy ta biedna Polska się obudzi.

 • sowielustro

  Oceniono 64 razy 54

  Jak już obchodzą urodziny, to na aborcję jest za późno. Pozostaje eutanazja tej złowrogiej rozgłośni.

 • window_licker

  Oceniono 47 razy 37

  Hmm... czyli kobiety mają na siłę rodzić "dzieci Chazana"? ... istoty bez twarzy, z jelitami i mózgiem na wierzchu, brakiem nosa i jednym okiem na środku głowy? ... istotę która od urodzenia wyje z praźliwego bólu, którego nie likwidują nawet cięzkie leki przeciwbólowe? wyje aż nie umrze po kilku dniach...

  no ale jak to leciało? "Cierpienie ubogaca"? to możecie cierpienie tych najmniejszych ubogaca w dwójnasób ksieże biskupie?
  ps. tak tak... zdjęcia tego dziecka można znależć w sieci

 • hefajstos1

  Oceniono 42 razy 34

  Rząd pislamski stoczył się całkowicie w przepaść śmieszności. Nie mówiąc o arcyberetach w rodzaju Dzięgi.

 • eryk2

  Oceniono 36 razy 28

  1. Pogratulować abepe wiedzy z zakresu psychofizjologii ciąży - czyżby jakaś ukryta specjalizacja?
  2. Połowa rządu PAŃSTWA (z premierem na czele) na rocznicy (nieokrągłej) założenia PRYWATNEJ radiostacji? A kiedy to połowa rządu była w TVN, Polsacie czy TOK fm albo ZET? To teraz mordy w kubeł, rydzyki, a nie udawać niezależnych - zrośnięcie z państwem jak PZPR z PRL!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX