George H.W. Bush nie żyje. Byłego prezydenta USA wspomniał Andrzej Duda. Osobisty wpis

George H.W. Bush nie żyje. Światowi przywódcy wspominają zmarłego byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Krótki, ale bardzo osobisty komentarz umieścił też na swoim profilu na Twitterze prezydent Polski Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda wspomniał na Twitterze zmarłego George'a Busha seniora. Były prezydent USA zmarł w wieku 94 lat.

Polski prezydent napisał o spotkaniu Georgem H.W. Bushem, do którego doszło na krakowskim rynku w 1987 roku.

"Miałem 15 lat i stałem w tłumie pod restauracją 'U Wierzynka'. Powiało wtedy wolnością. Pamiętam jak się uśmiechał i pozdrawiał. Wkrótce wolność naprawdę przyszła. Dziękujemy Panie Prezydencie!" - napisał Andrzej Duda.

Wcześniej Andrzej Duda przesłał prezydentowi Stanów Zjednoczonych Donaldowi Trumpowi kondolencje w związku ze śmiercią George’a H.W. Busha.

Ten znamienity amerykański mąż stanu, bohaterski weteran II wojny światowej, nieustraszony wojownik okresu zimnej wojny i honorowy obywatel mojego rodzinnego Krakowa, był zawsze wielkim przyjacielem Polski i Polaków

- napisał między innymi prezydent.

George Bush senior, 41. prezydent Stanów Zjednoczonych, najwyższy urząd w państwie pełnił w latach 1989-1993. Wcześniej, przez osiem lat był wiceprezydentem, za czasów Ronalda Reagana. Sześciokrotnie gościł w Polsce, w tym dwa razy podczas kadencji prezydenckiej, w 1989 i 1992 roku.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: