PiS podsumowuje trzy lata rządów. Morawiecki: Przeprowadziliśmy gruntowny remont naszego domu

Prawo i Sprawiedliwość na konferencji "Praca dla Polski" podsumowuje trzy lata rządu Zjednoczonej Prawicy. - Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi. Niektórzy nie za wiele robili i też popełniali błędy - mówił premier Mateusz Morawiecki.

W stolicy odbywa się konferencja pod hasłem "Praca dla Polski", podczas której politycy Prawa i Sprawiedliwości podsumowują trzy lata rządu Zjednoczonej Prawicy.

- Po tych trzech latach, kiedy przeprowadziliśmy gruntowny remont naszego domu, który nazywa się Polska, jest czas na bezpieczny rozwój, spokój i stabilność - przekonywał szef rządu Mateusz Morawiecki.

- To jest trochę tak, jak z remontem domu: trzeba najpierw jakieś materiały ściągnąć, pomalować ściany, czasem jest trochę nerwowo, materiały nie przyjdą na czas, sąsiad się zdenerwuje, bo hałasujemy, czasami trzeba umeblować na nowo to mieszkanie. Właśnie to zrobiliśmy

- dodał.

Wśród osiągnięć swojego rządu Mateusz Morawiecki wymienił m.in. walkę z mafiami podatkowymi i najniższy od lat poziom bezrobocia. Przypomniał, że kolejne programy: dla wsi, dla emerytów, dla wielkich miast, infrastrukturalne, dla rodzin mają zapewnione finansowanie.

- Nie chcemy, żeby walki polityczne przypominały walki plemienne, żeby ludzie się tak dzielili. Zapraszamy do merytorycznej współpracy również opozycję, do dyskusji na programy, co zrobiliśmy, w jaki sposób, czy popełniliśmy jakieś błędy. Oczywiście, że tak. Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi. Niektórzy nie za wiele robili i też popełniali błędy - podkreślał premier.

Kamiński: ja mam tyle za uszami, jeśli chodzi o PiS, że na pewno im służyć nie będę

Więcej o: