Kaja Godek pisze list do Kaczyńskiego. "Politycy PiS nie robią nic, aby dobre prawo weszło w życie"

Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina napisała list otwarty do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Działaczka domaga się uchwaleniu obywatelskiego projektu ustawy "Zatrzymaj Aborcję".

List otwarty Kai Godek z Fundacji Życie i Rodzina do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego został opublikowany w "Naszym Dzienniku".

Godek przypomina, że rok temu w Sejmie został złożony obywatelski projekt ustawy "Zatrzymaj Aborcję". Zakłada on zakaz przeprowadzania aborcji ze względu na nieodwracalne upośledzenie płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu. Pod projektem podpisało się 830 tys. osób.

Projekt spotkał się z licznymi protestami i głosami krytyki. Mimo to na początku lipca został skierowany przez Sejm do nadzwyczajnej podkomisji do spraw dalszego procedowania. Od tego czasu jej członkowie nie spotkali się. 

Z niepokojem obserwujemy, jak zasiadający w parlamencie politycy Pańskiej partii od miesięcy nie robią nic, aby dobre prawo weszło w życie. Zdziwienie jest tym większe, że Prawo i Sprawiedliwość ma większość w Sejmie i Senacie oraz przychylnego sprawie Prezydenta, który wielokrotnie deklarował, że gdy ustawa trafi na jego biurko – podpisze ją. Śledząc debatę o aborcji w przestrzeni publicznej i rozmawiając z posłami, spotykamy się z deklaracjami, że chcieliby uchwalić zakaz aborcji, są jednak hamowani przez kierownictwo partii

- czytamy w liście Kai Godek do Jarosława Kaczyńskiego.

Działaczka dodaje, że "eugeniczna selekcja i zabijanie osób ułomnych to najbardziej wyrazisty przejaw ideologii nazistowskiej, przez którą cierpiały miliony naszych rodaków".

Hitlerowscy zbrodniarze dzielili ludzi na ludzi i podludzi i tym drugim odmawiali prawa do życia. Dziś to samo robią w szpitalach tzw. lekarze, subiektywnie oceniając, któremu dziecku pozwolą przeżyć ciążę, a które zakwalifikują do aborcji, a potem brutalnie zamordują

- podkreśla Godek.

W liście pisze także, że "od chwili złożenia w Sejmie projektu obywatelskiego w polskich szpitalach zabito kolejnych tysiąc dzieci".

Czas zatrzymać rozlew krwi niewinnych. Czas na decyzję, którą może wydać tylko Pan. Czeka na nią cała Polska

- apeluje działaczka.

Więcej o:
Komentarze (199)
Kaja Godek pisze list do Kaczyńskiego. "Politycy nie robią nic, aby dobre prawo weszło w życie"
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 63 razy 55

  Kaftan to mało. Urodzić chore dziecko i mścić się na całym świecie za to, że się spartolone geny przekazało.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 53 razy 47

  Zmuszanie kobiet do rodzenia uszkodzonych płodów nie mających szans na przeżycie nawet kilku dni, to na prawdę jest co najmniej bestialstwo i sadyzm, a delikatnie mówiąc całkowity brak empatii, dziwny u tych wszystkich, którzy demonstrują za tym z hasłami religijnymi, uważając że
  katolicy powinni właśnie być bezdusznymi kanaliami.

 • puuchatek

  Oceniono 59 razy 47

  Szanowna Pani Godek,

  absolutnie ABSTRAHUJĄC od sporu o aborcję - powinna Pani zrozumieć, że Jarosław Kaczyński ma dokładnie w d… sprawę, o którą Pani walczy. Jego "kościelność" i zaangażowanie w sprawę obrony życia są czysto koniunkturalne: chodzi mu wyłącznie o to, żeby parę osób więcej zagłosowało na jego partię.

  Dlatego pozwala na Pani działanie i składanie projektów - bo w ten sposób spora grupa naiwnych uwierzy w jego "chrześcijańskie zasady" i na niego zagłosuje.

  I dokładnie z tego samego powodu nie dopuści do przegłosowania Pani projektu w żadnej formie - bo doskonale wie, że spowodowałoby to odwrócenie się od niego innej, sporej grupy elektoratu klęskę w kolejnych wyborach.

  Jeśli wydaje się Pani, że Jarosław Kaczyński popiera Pani sprawę - to jest Pani bardzo naiwna. On Panią i tę sprawę traktuje w kategoriach czysto użytkowych.

 • krzywelustro

  Oceniono 46 razy 40

  Godek, jak ty chcesz naprawdę zatrzymać aborcję, to zamiast kreować się na medialnego Reytana zostaw wszystko i zrób to, co podobnno jest najskuteczniejsze: zapisz się do jakiegoś kontemplacyjnego klasztoru i módl się w tej intencji.

 • 41janina

  Oceniono 40 razy 34

  Jezeli list ukazal sie w Naszym Dzienniku to znaczy, ze Rydzol nie dostal obiecanych pieniedzy.

 • asr1

  Oceniono 39 razy 31

  O ile wiem to nikt nikogo do niczego nie zmusza a skoro Polska to katolicki kraj to aborcja powinna być na życzenie bo i tak żadna katoliczka czy to zgwałcona czy taka co umrze przy porodzie aborcji nie dokona. Niech ta bezbożna sekta robi ze swoimi wyznawcami co chce ale od reszty won !!! a te brednie nawiedzonej kobiety wymagają chyba porady medycznej ??? skoro się morduje dzieci to idź do PROKURATURY !!! to może wyśle cie na leczenie ???

 • wadera3

  Oceniono 35 razy 29

  Szalenica znów wypełzła na światło dzienne.

 • jurek4491

  Oceniono 29 razy 25

  Elbanosy przestały świrować bo dostali pieniądze rządowe ja jakaś Godek - ZACZYNA .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX