Schreiber za Schreibera. Syn przejmuje stanowisko po ojcu w KPRM. "Pisowski serial 'Dynastia'"

Poseł PiS Grzegorz Schreiber był sekretarzem stanu w gabinecie Mateusza Morawieckiego. Został jednak marszałkiem województwa łódzkiego. Na stanowisku w KPRM zastąpił go syn, Łukasz Schreiber.

Łukasz Schreiber poinformował o nowej posadzie za pośrednictwem Twittera.

Premier Mateusz Morawiecki powołał mnie na sekretarza stanu w KPRM Bardzo dziękuję Panie Premierze za zaufanie - zrobię wszystko aby jak najlepiej wywiązać się z powierzonych mi zadań. Dziękuję też wszystkim za Wasze wsparcie

- napisał poseł PiS.

Schreiber za Schreibera. "Syn przejmuje stanowisko po ojcu, pisowski serial 'Dynastia'"

Poprzednikiem polityka PiS na tym stanowisku był jego ojciec, też poseł PiS, Grzegorz Schreiber, który właśnie został marszałkiem województwa łódzkiego.

Wybór nowych władz regionu odbył się w czwartek podczas pierwszej sesji sejmiku. Na 33 mandaty PiS zdobył 17, KO - 12, zaś PSL - 4. Wynik wyborów spowodował więc samodzielne rządy partii Jarosława Kaczyńskiego w łódzkim sejmiku. Dlatego też marszałkiem województwa został Grzegorz Schreiber, zaś przewodniczącą sejmiku - Iwona Koperska, także z PiS.

Decyzja o powołaniu posła PiS Schreibera juniora w miejsce posła PiS Schreibera seniora wywołała falę krytyki.

"Ojciec został marszałkiem w Łódzkiem, na jego miejsce zostaje powołany syn. Fajnie. Dynastycznie" - skomentował dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz.

Pisowski serial "Dynastia". Syn przejmuje stanowisko po ojcu w KPRM, syn ministra w Banku Światowym, syn prezes "TK" i ambasadora w PZU...

- napisał z kolei Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej za rządów PO.

Nie sądziłem, że wróciliśmy do czasów dziedziczenia urzędów...

- skomentował Patryk Wachowiec, analityk prawny Forum Obywatelskiego Rozwoju.

„Mały Kazio” awansował! PiS wprowadza dziedziczność funkcji ministra!! Wystarczy zmienić tylko połowę wizytówek, tabliczek czy papieru firmowego. I bang, Min. Schreiber może dalej działać :) To wykombinowali

- napisał z kolei Arkariusz Myrcha, poseł PO.

Kim jest Łukasz Schreiber?

31-letni Łukasz Schreiber w 2012 roku objął fotel przewodniczącego miejskich struktur PiS w Bydgoszczy. Był także asystentem Kosmy Złotowskiego, kiedyś prezydentem Bydgoszczy, dziś europosła PiS. W 2014 roku Schreiber został radnym miasta, zaś rok później posłem z ramienia PiS.

Zanim został powołany do KPRM, Schreiber był wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki i członkiem Komisji Finansów Publicznych.

Nowy sekretarz w KPRM skończył administrację na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Więcej o: