Politycy Nowoczesnej z Pomorza Zachodniego masowo odchodzą. Wracają do Petru i dołączają do Teraz!

Od maja z zachodniopomorskich struktur Nowoczesna odeszło około 40 osób. Wszyscy dołączyli do nowej partii Ryszarda Petru Teraz!. Jako powód podają wewnętrzne konflikty. Mają też kilka innych zastrzeżeń.

W zeszłym tygodniu Nowoczesną opuściło trzech członków zarządu zachodniopomorskich struktur partii. Chodzi o wiceprzewodniczącego partii Rafała Zahorskiego, Dariusza Graja i Artura Sarbinowskiego. Jako powód podali "styl kierowania partią przez Piotra Misiło". 

Struktury opuścili również Tomasz Szybowski, Ewelina Stach, Robert Stach, Joanna Jędruszczak czy Karolina Beyer. W sumie od maja partię opuściło około 40 osób. 

Odejścia z Nowoczesnej będą postępować

Powodem masowego odejścia z Nowoczesnej na Pomorzu Zachodnim są wewnętrzne konflikty. Te pojawiały się już od dawna. Chodzi o starcie między osobami, które popierają posła Piotra Misiłę oraz tymi, które wspierają Radosława Lubczyka. Rozdarcie uwydatniło się w październiku 2017 roku, gdy Misiła został liderem zachodniopomorskiej Nowoczesnej.

Wielu członków Nowoczesnej postanowiło opuścić wtedy partię i dołączyć do Teraz!. Niemal wszyscy jako powód podawali niezadowolenie z rządów Piotra Misiło oraz wewnętrzne starcia. Ewelina Stach, rzeczniczka zachodniopomorskiej Nowoczesnej, która opuściła partię 28 listopada, przewiduje, że "odejścia będą postępować".  

Z Nowoczesnej do Teraz!

Portal Onet.pl przytacza fragmenty listu, który odchodzący członkowie zachodniopomorskiej Nowoczesnej skierowali do kierownictwa partii. Negatywnie oceniają w nim odsunięcie od kierownictwa partii Ryszarda Petru. Nazwali go "strategicznym błędem, szkodzącym partii", przez który wartościowi członkowie opuścili struktury. 

Dodali, że wielu z nich trwało przy partii do wyborów samorządowych "dla dobra Polski i wzmocnienia opozycji", godząc się na niekorzystne warunki. "Były piękne słowa, gesty, zapewnienia o współpracy równorzędnych sobie podmiotów. Powyborcza rzeczywistość pokazała, że ustalenia koalicyjne to także pobożne życzenia, a medialne przepychanki pomiędzy posłami Nowoczesnej, których jesteśmy świadkami, dopełniają obrazu rozpadającej się partii, w której +góra+ gra tylko i wyłącznie na siebie" - napisano.

Poinformowali również, jakie mają plany na przyszłość. Swoją dalszą drogę widzą w nowej partii Ryszarda Petru Teraz!. "To jest czas, aby podjąć nowe przedsięwzięcie, a raczej wrócić do macierzy. Odchodząc z Nowoczesnej wracamy do Ryszarda Petru" - czytamy. 

Przypominamy, że niecałe dwa tygodnie temu szeregi partii Nowoczesna opuściło również 150 działaczy z Podkarpacia. Oni również dołączyli do nowej partii Teraz!. Już wtedy mówiło się, że takich "transferów" może być więcej.

Więcej o: