"Jeśli mi się nie uda, wracam do kraju, na plażę". Nowe fragmenty rozmowy Mosbacher

Agencja Informacyjna Polska Press ujawnia kolejne fragmenty wystąpienia ambasador USA Georgette Mosbacher. - Nie jestem od dyplomatycznej mowy, nie jestem dyplomatką, jestem businesswoman - mówiła posłom w Sejmie. Jak zapewniała, jeśli nie powiedzie się jej misja, to po prostu wróci do USA, gdzie "może leżeć na plaży".

Agencja Informacyjna Polska Press ujawniła kolejne, dotychczas nieopublikowane fragmenty wystąpienia ambasador Georgette Mosbacher podczas spotkania z posłami w Sejmie z 21 listopada.

Ambasador wypowiadała się wówczas o wolnych mediach, podkreślając ich rolę: - Jesteśmy przyzwyczajeni w USA, że prasa jest brutalna, (...) ale nie ingerujemy. Nie cierpimy tego, ale nie ingerujemy. Dlatego, jeśli chodzi o wolność prasy, to z niczym Państwu nie pomogę. Kongres nie będzie tolerował takich rzeczy.

Mosbacher: Nie jestem dyplomatką, to dla mnie żaden ruch w karierze

Jak się okazuje, to nie był jedyny wątek. AIP w czwartek przytacza taką wypowiedź Mosbacher, gdy ta stwierdziła, że w zasadzie zawodową dyplomatką nie jest.

Nie jestem od dyplomatycznej mowy, nie jestem dyplomatką, jestem businesswoman, która służy na rzecz swojego kraju. I nie jest to dla mnie żaden ruch w karierze. Odeszłam na emeryturę z biznesu, teraz służę swojemu krajowi

- mówiła Mosbacher. Później dodała: - Jeśli mi się nie uda, wracam do kraju, mogę jechać na plażę.

Bezpieczeństwo gospodarcze i wspomnienia o "Kasciesko park"

Wśród swoich priorytetów, jak mówiła posłom ambasador, ma natomiast współpracę energetyczną, gospodarczą i militarną. Jak wygląda owocna współpraca gospodarcza według Mosbacher?

- Po pierwsze bezpieczeństwo gospodarcze, czyli zapewnienie, że amerykańskie firmy są sprawiedliwie traktowane w Polsce, że współpracujemy na rzecz naprawdę pozytywnego klimatu dla biznesu - oznajmiła ambasador.

Georgette Mosbacher na spotkaniu z parlamentarzystami wplotła też trochę swoich wspomnień z dzieciństwa, gdy dorastała niedaleko Chicago i bawiła się w parku Kościuszki.

- Nazywaliśmy go "Kasciesko park", bo nie potrafiliśmy powiedzieć "Kościuszko" i był tam taki posąg, Kościuszko. Jako mała dziewczynka nawet nie wiedziałam, kto to był. (...) A teraz jestem tu w Polsce. I uważam, że to jakaś wyższa siła musiała sprawić, że z tamtego parku z posągiem Kościuszki trafiłam - opowiadała.

Jak opisuje Agencja Informacyjna Polska Press, ambasador zapewniła też, że pamięta, że Amerykanie mogli zawsze na Polskę liczyć, w przeszłości i teraz. - Wiemy o tym. I doceniamy - zaznaczyła.

Mosbacher: Polska potrzebuje rebrandingu, jest niezrozumiana

Mosbacher na spotkaniu z posłami poruszyła też wątek, "rebrandingu Polski". Ambasador USA mówiła w zasadzie o tym, czym powinna zajmować się Polska Fundacja Narodowa.

Dam państwu radę, ode mnie osobiście. Uważam, że Polska powinna zainwestować w jakiś brand, zatrudnić przedstawiciela od marketingu. Polska powinna tworzyć swoją markę. Z badań niedawno przeprowadzonych w USA wynika, że większość Amerykanów, uważa, że polska jest krajem rolniczym, a jest to kraj, w którym są wysokie technologie - mówiła. Później oceniła jeszcze, że Polska "jest na świecie niezrozumiana". - Trzeba zrobić rebranding - powiedziała.

Więcej o:
Komentarze (320)
Spotkanie posłów z Georgette Mosbacher. Nowe fragmenty rozmowy. "Jeśli mi się nie uda, wracam do kraju"
Zaloguj się
 • synanki

  Oceniono 54 razy 30

  "Polska potrzebuje rebrandingu"...zgoda,powinien się zacząć od zdjęcia krzyży ze ścian wszystkich państwowych instytucji - inaczej pozostanie tu skansen.

 • krynolinka

  Oceniono 58 razy 30

  Stworzyły pisiorki rebranding, kolanowy, wstają i wstają..To jest naprawdę innowacyjna technologia!!

 • starczypl

  Oceniono 52 razy 28

  a co głupi reżim piSSlamski z tego pojmie? dalej będą sr... do swojego grajdoła, i czasem rzucać gównem na zewnątrz, na normalnych plażowiczów....

 • precz_z_komunia

  Oceniono 41 razy 27

  Kacapy z PiS jeszcze tylko z Bałtykiem się nie pokłóciły ale przekop Mierzei dopiero przed nami :-)

 • patmat02

  Oceniono 45 razy 27

  I to się podoba. Wali prosto z mostu i nie owija w bawełnę. Mówi jak jest a pisowców szlak jasny trafia.

 • zapomorski12

  Oceniono 33 razy 23

  Brawo Pani Ambasador, i proszę nie zrażać się opiniami o wtrącaniu się w sprawy Polski. To co Pani mówi jest prawdziwe i politycy powinni się zastanowić nad Pani słowami.

 • polak.podatnik

  Oceniono 35 razy 23

  hehehe zderzenie pisizmu z trumpizmem, trzeba przyznać ze nas swojski populizm zaczyna poniżej miejsca gdzie amerykański sie kończy

 • unixyz

  Oceniono 27 razy 21

  Kosciol Katolicki robi dla nas rebranding, Morawiecki chce krzewic wiare na zachodzie itp... A tu taka przyjezdza i nie poznala sie na polskim marketingu kascielnym, zawierzamy kolejne miasta, gdzie PIS ma przewage Bozi.

 • sovereign

  Oceniono 33 razy 21

  Noooooo!!! To już za duzo dla PiSBolszewickiej hołoty! Może jeszcze coś powie o Smoleńsku? I Jara chce pouczać o świecie? On zna toaletę z lotniska we Frankfurcie, to mu wystarczy do habilitacji po jego świetnym doktoracie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX