Poranna rozmowa Gazeta.pl z Joanną Muchą (29.11.2018)

Gościem porannej rozmowy w Gazeta.pl była Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej. - Gdyby to dotyczyło polityka innej opcji, to myślę, że zostałby aresztowany natychmiast po ujawnieniu taśm - mówiła po zatrzymaniu w nocy ze środy na czwartek Marka Chrzanowskiego, byłego szefa KNF.

Były szef KNF Marek Chrzanowski (zgodził się na publikację danych osobowych - red.) decyzją Sądu Rejonowego Katowice-Wschód został w nocy ze środy na czwartek aresztowany na dwa miesiące, a wcześniej usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień.

Joanna Mucha w rozmowie z Piotrem Maślakiem mówiła, że Marek Ch. został aresztowany zdecydowanie za późno.

- Pytanie, dlaczego dopiero teraz i dlaczego prawdopodobnie - taką stawiam tezę - dano mu czas na to, żeby mógł zadbać o siebie na tyle, żeby na tym przesłuchaniu dobrze wypaść - mówiła.

Mucha odniosła się też do kwestii kryzysu praworządności w Polsce. 

- Moim zdaniem dziś PiS prowadzi w Polsce politykę zmierzająca do tego, żeby stworzyć atrapę państwa, czyli stworzyć dekorację. Udawać, że jest Trybunał Konstytucyjny udawać, że jest KRS, a za tą atrapą ukryć coś, co politolodzy nazywają państwem mafijnym - wskazywała.

Na pytanie, czy jej zdaniem uda się wyjaśnić wszystkie wątki afery KNF i rozwikłać, jakie osoby były z nią powiązane, Mucha odparła: - Za tej władzy - nie sądzę.

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Codziennie o 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Więcej o: