Andrzej Duda pojedzie na Ukrainę? "Nie wykluczamy, jeśli będzie taka potrzeba"

Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP, skomentował reakcję prezydenta Andrzeja Dudy na kryzys na Ukrainie. Mucha powiedział, że nie wyklucza tego, że prezydent RP wybierze się na Ukrainę.

Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP, był w środę gościem rozmowy w Radiu Zet. Komentował m.in. sytuację Ukrainie. 

Czy Andrzej Duda pojedzie na Ukrainę?

Prowadząca rozmowę Beata Lubecka spytała wiceszefa kancelarii czy prezydent Andrzej Duda wybierze się na Ukrainę, tak jak prezydent Litwy, który zapowiedział już swoją obecność. 

Nie wykluczałbym tego, jeżeli będzie tego rodzaju potrzeba czy tego rodzaju okoliczności, które będą uzasadniały tego rodzaju zachowanie pana prezydenta

- powiedział Paweł Mucha. 

Odparł również zarzut, że prezydent skomentował atak w Cieśninie Kerczeńskiej dopiero po dwóch dniach, podczas wizyty w Bułgarii. Zapewnił, że polska strona od samego początku monitorowała sytuację. Dodał, że rękę na pulsie cały czas trzyma także prezydent Duda, który będzie reagował adekwatnie do okoliczności. 

A czy Polska pomoże Ukrainie?  Mucha zapowiedział, że jeśli pojawi się temat sankcji wobec Rosji, Polska się do nich dołączy. Naciskany o odpowiedź dotyczącą tego, czy prezydent Duda zwoła Radę Bezpieczeństwa, odpowiedział wymijająco: "Jeżeli uzna, że jest taka potrzeba, może radę zwołać".

Kryzys na Ukrainie

Przypominamy, że w niedzielę w Cieśninie Kerczeńskiej, która oddziela Morze Czarne i Morze Azowskie, rosyjskie siły  ostrzelały, a następnie przejęły trzy ukraińskie okręty. W wyniku ostrzału rannych jest trzech ukraińskich marynarzy. Władze ukraińskie nazwały te wydarzenia "aktem agresji Rosji". Rosjanie twierdzą z kolei, że ukraińskie okręty wtargnęły na obce wody terytorialne, łamiąc przy tym konwencje ONZ.

W środę, 28 listopada, w 10 obwodach Ukrainy wprowadzono stan wojenny. Będzie dotyczył tylko terenów graniczących z Krymem, Rosją lub Naddniestrzem (nieuznawanym przez społeczność międzynarodową).

Więcej o:
Komentarze (243)
Andrzej Duda pojedzie na Ukrainę? "Nie wykluczamy, jeśli będzie taka potrzeba"
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 32 razy 32

  jedz Adrian !!!
  drugą TU154m

  tylko Jarka Kczyńskiego i resztę Macierewiczów Ziobrów Błaszczaków Kamińskich Pawłowiczów Kemp Waszczywkowskich Gowinów Ordo Juris itd zabierz...
  ŚMIAŁO ! ZMIEŚCICIE SIĘ !!!

 • jego-wysokosc

  Oceniono 36 razy 32

  Ludzie, zmieńcie to zdjęcie. Na każdym wygląda jak niepełnosprawny...

 • kibolzpoznania

  Oceniono 32 razy 30

  Jaś Fasola na Ukrainie. Nowy odcinek, tego jeszcze nie było.

 • urhan

  Oceniono 34 razy 30

  Już jeden taki onegdaj wybrał się do Gruzji bohatera udawać...lub raczej prowokować...

 • starczypl

  Oceniono 23 razy 23

  krzyż na drogę Adrian, "bohaterze".... z a p i e r d a l a j ! ! !

 • maxim38

  Oceniono 18 razy 18

  Jedź Adrian i nie wracaj....a najlepiej leć.Weź ze sobą poślicę Pawłowicz i resztę śmietanki towarzyskiej.Szczęśliwego bigosu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX