Mosbacher przemówiła: Podstawową wartością dla mnie jest wolność słowa i mediów

Georgette Mosbacher przemówiła po burzy wokół jej listu do polskiego rządu. Jak zapewnia ambasador USA, relacje Polski i Stanów Zjednoczonych są bardzo dobre i jej priorytetem jest "pogłębianie tej przyjaźni".

Na temat listu ambasador USA w Polsce, w którym ta krytykuje polskie władze, wypowiadał się już Departament Stanu, a także rząd. Teraz głos zabrała główna zainteresowana, czyli Georgette Mosbacher. Jak napisała na Twitterze:

Relacje polsko-amerykańskie są bardzo dobre, a moim priorytetem jest pogłębianie tej przyjaźni. Wśród podstawowych wartości niesamowicie ważnych dla USA i dla mnie jest wolność słowa, wolność mediów i wolność intelektualnego dyskursu

O liście ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher zrobiło się głośno po tym, jak jego treść ujawniły media. Początkowo nie wiadomo było, czy pismo jest autentyczne - zawierało błędy w nazwiskach i nie wysłano go na oficjalnej papeterii. Wpłynięcie listu potwierdził jednak rzecznik prezydenta.

Mosbacher w piśmie skierowanym do Mateusza Morawieckiego Mosbacher krytykuje rząd w związku z wypowiedziami, m.in. szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, na temat autorów reportażu "Superwizjera" o polskich neonazistach.

"To zaskakujące, że osoby publiczne atakują dziennikarzy, którzy wypełniają zadania niezależnych mediów w demokracji tętniącej w Polsce" - pisze dalej Mosbacher.

Wytyka, że rząd jest bardziej zainteresowany "poddawaniem w wątpliwość intencji dziennikarzy i próbie powiązania stacji TVN z ekstremizmem" niż działaniami przeciwko grupom ekstremistycznym.

CZYTAJ TEŻ: Były ambasador w USA o wycieku listu Mosbacher. "Zdjęcie zrobiono po otwarciu koperty"

Więcej o:
Komentarze (288)
Georgette Mosbacher skomentowała swój list
Zaloguj się
 • anna_chycinska

  Oceniono 52 razy 30

  akurat "Wolność słowa, wolność mediów i wolność intelektualnego dyskursu" to wartości obce dla Pis i kościoła polskiego

 • krynolinka

  Oceniono 51 razy 19

  "Wolność słowa, wolność mediów i wolność intelektualnego dyskursu". Takie wartości są pani ambasador bliskie.
  No to teraz jeszcze trzeba przekonać do nich pisiorów. Ale sądzić można, że to będzie syzyfowa praca.

 • niiika4

  Oceniono 25 razy 17

  Biedny i nieszczęśliwy ten pis ...nikt im nie sprzyja prócz ciemnego luda....KE przeciw nim, ameryka też zaczyna przeglądac na oczy...jak tu żyć panie prezesie kiedy nikt nas nie chce? a my tacy prawi,sprawiedliwi,katolicy i patrioci i pragniemy władzy na wiek wieków:))..ku pisowskiej chwale.

 • justas32

  Oceniono 32 razy 14

  Brawo Pani Ambasador. W imieniu Narodu Polskiego składam Pani najszczersze słowa podziękowania za życzliwe podejście do naszego kraju i cenne wskazówki - choćby nawet niemiłe dla populistycznej części polityków. Dziękujemy ...

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 12

  Brawo pani ambasador , pis trzeba uczyć poszanowania podstaw życia w demokracji , ale wątpię czy to dotrze do tych idiotów

 • 1_do_27

  Oceniono 28 razy 12

  Podoba mi się ta kobieta. Konkretna babka i nie owija w bawełnę za co ma ten cały plugawy PiS.

 • oloros11

  Oceniono 26 razy 12

  to ich - debili zaboli - podstaowe zasady to i jednoczesnie caly program
  1. klamac
  2 klamac
  3, klamac
  innych zasad nie ma

 • yosemitesam

  Oceniono 23 razy 11

  I prawidłowo. Stop pisowskiej propagandzie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX