Były szef KNF Marek Ch. "nie przyznaje się do zarzutu". Trwa przesłuchanie w prokuraturze

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego nie przyznaje się do winy - powiedział jego obrońca podczas wchodzenia na wznowione dziś przesłuchanie w katowickiej prokuraturze. Jak dodał, ma nadzieję, że areszt jego klienta nie będzie konieczny.

W katowickiej prokuraturze wznowiono przesłuchanie byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Ch. Wczoraj postawiono mu zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę, za grozi do 10 lat więzienia.

Obrońca Marka Ch.: "Nie przyznaje się do zarzutu"

Kulisy trwającego przesłuchania skomentował przed wejściem do katowickiej prokuratury Radosław Baszuk, jeden z obrońców Marka Ch.

- Nie przyznał się do postawionego mu zarzutu - mówił w rozmowie z dziennikarzami.

Jak dodał, jego klient składa w sprawie szczegółowe wyjaśnienia i "odpowiada na wszystkie pytania". Na pytanie, jak czuje się Marek Ch. podczas przesłuchania, jego obrońca odparł: - Jak każda osoba zatrzymana i dowieziona do prokuratury celem przesłuchania. 

Zapytany, czy spodziewa się wniosku o areszt dla swojego klienta, Baszuk odpowiedział z kolei, że ma nadzieję, iż "nie zostaną wobec niego zastosowane środki zapobiegawcze".

Marek Ch. dowieziony do prokuratury

Marek Ch. został zatrzymany we wtorek rano w Warszawie przez funkcjonariuszy CBA, a następnie przewieziony do prokuratury w Katowicach. Wczorajsze przesłuchanie trwało ponad 9 godzin i zostało przerwane ze względu na późną porę. Biorący udział w postępowaniu szef śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Tomasz Tadla powiedział, że były szef KNF złożył obszerne wyjaśnienia, które spisano na 35 stronach.

Więcej o:
Komentarze (31)
Afera KNF. Marek Ch. "nie przyznaje się do zarzutu". Trwa przesłuchanie w prokuraturze
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 17 razy 15

  Winny? Szef KNF? Czy wyście wszyscy na łeb upadli?
  Winne są "szumidła". Bo nie zadziałały ...

 • panbies

  Oceniono 16 razy 12

  Nie będzie współpracował bo wie, że jak zacznie to chłopaki na szczytach władzy wywiozą go do lasu.

 • antekpociecha

  Oceniono 12 razy 10

  Ok wszystko jasne powiedział że jest nie winny, więc tak jak od początku podawała tvpis i funkcjonariusze partii "prawo i sprawiedliwość" a więc winny jest Czarnecki, media i reszta świata

 • chi-neng

  Oceniono 8 razy 8

  "Na pytanie, jak czuje się Marek Ch. podczas przesłuchania, jego obrońca odparł: - Jak każda osoba zatrzymana i dowieziona do prokuratury celem przesłuchania. "
  -----
  Osobiście, jestem w stanie sobie wyobrazić co się ‘kotłuje w jego głowie’ i jak się czuje, ale reagując na pytanie i opdowiedź zapytam:
  To znaczy, JAK?
  PRZYCIEŻ MY WSZYSCY ZAINTERESOWANI, NIE BYLIŚMY „DOPROWADZANI DO PROKURATURY CELEM PRZES ŁUCHANIA”
  :)

 • jurek4491

  Oceniono 7 razy 7

  Przed przesłuchaniem PiS przeprowadził mu PRANIE MÓZGU , jeżeli wyjdzie jakieś nazwisko z PiS-u to oczywista oczywistość że może cię dopaść seryjny koleś , no i dotarło do niego .

 • zimman

  Oceniono 6 razy 6

  A ten jego obrońca to ten prawnik od 1%?

 • calmy

  Oceniono 5 razy 5

  Pan profesor Marek Ch. jest niewinny. To jest jakiś spisek. Skąd on mógł wiedzieć, że służby mu niedziałające szumidła zainstalowały? Frakcja Ziobry i Kamińskiego ogrywa frakcję Morawieckiego w walce o władzę w PISie.

 • Jan Wójcik

  Oceniono 5 razy 5

  Co za głupie pomysły z oczernianiem uczciwego patrioty, wiadomo wszem wobec, że zawiniło szumidło, a naczelny prokuratury wszystko dogłębnie wyjaśni, a jeżeli kogoś posadzą to na pewno
  będzie to bankier Czarnecki za złożenie fałszywych oskarżeń, a jakby się jeszcze udało podłączyć
  do Czerneckiego kilku działaczy PO, to wszystko będzie OK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX