PFN nie powinna finansować kampanii "Sprawiedliwe sądy". Sąd: To sprzeczne ze statutem

Finansowanie kampanii "Sprawiedliwe sądy" ze środków Polskiej Fundacji Narodowej było niezgodne ze statutem - orzekł Sąd Rejonowy w Warszawie. Według sądu, sama fundacja działa jednak zgodnie z prawem - podaje RMF FM.

Polska Fundacja Narodowa działała niezgodnie ze swoim statutem, finansując kampanię "Sprawiedliwe sądy" - orzekł warszawski Sąd Rejonowy. Informację o orzeczeniu podało radio RMF FM. Jednocześnie zdaniem sądu fundacja nie naruszyła przepisów prawa.

Orzeczenie sądu zostało wydane na wniosek ówczesnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która domagała się analizy działalności PFN.

W uzasadnieniu Sądu Rejonowego czytamy, że "podejmowane w trakcie tej kampanii działania nie tylko nie promują i nie chronią wizerunku Rzeczypospolitej Polskiej, ale wręcz przeciwnie wizerunek ten znacznie osłabiają".

Według sądu, kampania kreowała "wyłącznie negatywny, oparty na jednostkowych przypadkach, obraz władzy sądowniczej".

Kampania "Sprawiedliwe sądy"

"Sprawiedliwe sądy" to kampania organizowana w 2017 r., która miała w założeniu przekonać Polaków do sądowej reformy wprowadzanej przez PiS. Za finansowanie odpowiadała m.in. Polska Fundacja Narodowa - powołana do promocji Polski za granicą i finansowana przez spółki Skarbu Państwa. Opozycja krytykowała kampanię za stronniczość.

Kampania "Sprawiedliwe sądy" została sfinansowana przez PFN za kwotę ok. 10 mln zł.

Poranna Rozmowa z Pawłem Zalewskim

Więcej o:
Komentarze (56)
Sąd: PFN nie powinna była finansować kampanii "Sprawiedliwe sądy". "Sprzeczne ze statutem"
Zaloguj się
 • ksiadz.teofil

  Oceniono 33 razy 31

  A 10 mln rozpłynęły się wśród znajomych ośmiorniczki Jarosława.

 • zalogujsie00

  Oceniono 21 razy 21

  Skoro niezgodnie ze statutem to animatorzy dziadostwa z PFN w osobach zarządu sprawującego władzę w ówczesnym czasie poprosimy o zwrot 10 dużych baniek.

 • glowarodzinyipsa

  Oceniono 21 razy 19

  Dali kupę kasy amatorom na dziadowską promocję dziadowskiej reformy, którą na koniec odwołali. Będą dymisje? Nie. Nagrody! Albo miejsca na listach do Europarlamentu. Albo jedno i drugie. A co?

  Wieś teraz powie: „Fora ze dwora!”
  do Klępy, Straszydła i Kaczora.
  Tak jak pognały Susła i Asta
  no, prawie wszystkie polskie miasta.

 • ssaassaa

  Oceniono 18 razy 18

  Czyli teraz obecny Zarząd PFN powinien wyegzekwować od poprzedniego Zarządu PFN zwrot kasy za poniesione wydatki których nie mieli prawa ponieść. Inaczej bieżący Zarząd naraża się na zarzut działania na szkodę spółki przez zaniechanie.
  W państwie prawa tak by było na pewno.

 • justas32

  Oceniono 16 razy 16

  Kolejna afera PiS - ale tylko na 10 milionów więc nie ma o czym gadać ... :-)

 • justas32

  Oceniono 18 razy 14

  Dlaczego PiS tak bardzo nienawidzi Polski i Polaków ? Dlaczego tak nas rozkradają ...

 • laik404

  Oceniono 14 razy 12

  Czy jest coś, cokolwiek, co Prawo i Sprawiedliwość zrobiło zgodnie z prawem?

 • ks-t

  Oceniono 12 razy 12

  To nie fundacja wspar la kampanię. To każdy z nas zrzuca się na propagandę PIS. Kiedy ropa była po 127 dolarów a dolar po 3,13 (lipiec 2012) to benzyna podskoczyła do 5,86. TEra ropa po 60, dolar po 3,7 czyli benzyna powinna kosztować 3,40. Tę różnicę płącicie na propgandę fundacji narodowej, TVPIS i synekurki dla Misiewiczów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX