Poranna rozmowa Gazeta.pl z Pawłem Zalewskim (27.11.2018)

- Brak solidarności w sprawie Ukrainy może doprowadzić do tego, że Polska również będzie jej pozbawiona w przypadku agresji - mówił w porannej rozmowie w Gazeta.pl były europoseł PO Paweł Zalewski, odnosząc się do wydarzeń na Morzu Azowskim.

- Za ten konflikt odpowiedzialna jest Rosja, która uzurpuje sobie wbrew prawu międzynarodowemu kontrolę nad tym akwenem i Cieśniną Kerczeńską. Ponosi za to odpowiedzialność Rosja i nikt inny - podkreślał w porannej rozmowie w Gazeta.pl były europoseł Paweł Zalewski.

W niedzielę na Morzu Azowskim dwa ukraińskie opancerzone kutry i holownik zostały ostrzelane i zatrzymane przez rosyjskie siły specjalne podczas próby wpłynięcia na Morze Azowskie przez Cieśninę Kerczeńską. Rosjanie uwięzili 23 ukraińskich żołnierzy. Sześciu z nich jest rannych. Ukraińskie władze wprowadziły 30-dniowy stan wojenny.

- Władimir Putin testuje społeczność międzynarodową. Jeżeli nie zadziałałaby, mógłby pomyśleć: "pójdę dalej". Mógłby pójść dalej, na Polskę. Brak solidarności może doprowadzić do tego, że Polska również będzie jej pozbawiona w przypadku agresji

- dodał Zalewski.

- Rząd polski i prezydent Andrzej Duda nie zrobili nic w tej sprawie, co jest bardzo poważnym wykroczeniem wobec polskiego interesu narodowego - stwierdził polityk Platformy Obywatelskiej.

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Codziennie o 8:30 zapraszamy na poranną rozmowę Gazeta.pl. Gospodarze programu - Piotr Maślak i Łukasz Kijek - od poniedziałku do piątku rozmawiają z najważniejszymi postaciami ze sceny politycznej.

Więcej o:
Komentarze (82)
Paweł Zalewski w Gazeta.pl: Putin testuje reakcje. W razie jej braku mógłby pomyśleć "idę dalej"
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 17 razy 5

  Pawełku, Putin testował też pilotów 36. specpułku ! ! ! !

  Po przetestowaniu, musieliście rozwiązać ze wstydu cały pułk ! ! ! ! !

 • kastoripollux

  Oceniono 6 razy 4

  Taboret powinien zaproponować Ukrainie przekopanie kanału omijającego Morze Azowskie. Ma już doświadczenie zdobyte na Mierzei Wiślanej, wiec słupek może pojechać im zakopać.

 • jezierskiadam

  Oceniono 16 razy 4

  Czy nie zbliża się przypadkiem termin wyborów. które Poroszenko zwany przez Ukraińców Patroszenką przegra z całą pewnością?

 • baby1

  Oceniono 16 razy 4

  Konflikt Rosji z Ukrainą zaczął się wiele lat temu, dużo wcześniej niż Majdan w Kijowie i będzie się ciągnął przez wiele lat. Już dawno Putin będzie w zaświatach, a ten konflikt będzie trwał. Dlatego straszenie, że Putin "pójdzie na Polskę" jak już zajmie Ukrainę kompletnie nie ma sensu. Dostaliśmy co najmniej 50 lat spokoju od Rosji i Niemiec, więc powinniśmy poświęcić siły na gospodarkę i naukę, aby stać się krajem nowoczesnym, częścią świata zachodniego, a w kółko kręcić się wokół jakiś bredni o polskim imperium i wymyślonych zagrożeń.

 • yaspiman

  Oceniono 3 razy 3

  on już dawno poszedł dalej - rurociągami po dnie Bałtyku.
  jak widać prawie nikt się nawet nie zorientował.

 • doni72

  Oceniono 15 razy 3

  Oj Pawel Pawel dlaczego wy politykiernia tego kraju tak nie szanujecie swoich obywateli.Nie szanujecie i lekcewazycie myslac ze wszyscy to ciemny motloch.

 • emeni

  Oceniono 9 razy 3

  Ciekawe co zrobiliby politycy PO i pan Zalewski, skoro twierdzi, że PiS nie zrobil nic. Haaajda solo na Moskwę? LOL
  Jak dla mnie to ten człowiek nie jest normalny.

 • juniperus1

  Oceniono 19 razy 3

  To raczej prezydent Ukr próbuje uciec wyrokowi suwerena i odsunąć wybory ale parlament nie uwierzył i go złapali. To jest Ukr prowokacja

 • xanuma

  Oceniono 17 razy 3

  Po-pierwsze - na morzu Azowskim nie wydarzyło się NIC. Całe zdarzenie było na morzu CZARNYM. Reszta wyjaśnień tego zdarzenia jest na podobnym poziomie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX