Szef kancelarii premiera o zatrzymaniu b. szefa KNF Marka Chrzanowskiego: Państwo działa

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk mówi o sprawnym działaniu państwa w związku z zatrzymaniem Marka Chrzanowskiego. Były szef Komisji Nadzoru Finansowego został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, ma usłyszeć zarzuty korupcyjne w katowickiej prokuraturze.

Michał Dworczyk, który komentował w Polskim Radiu zatrzymanie przez CBA byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego, powiedział, że od początku medialnych publikacji o KNF państwo podejmuje działania w tej sprawie. Najpierw doszło do szybkiej dymisji Marka Chrzanowskiego, zaktywizowano odpowiednie służby, powołano nowego szefa KNF, a dziś doszło do zatrzymania Chrzanowskiego.

- Te wszystkie fakty są dowodem na to, że państwo działa i radzi sobie nawet w takich kryzysowych sytuacjach - zapewniał minister Dworczyk.

Według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, Marek Chrzanowski podczas marcowej rozmowy, miał mu złożyć propozycję korupcyjną. Rozmowę tę biznesmen nagrał i skierował zawiadomienie do prokuratury. O sprawie poinformowała 13 listopada "Gazeta Wyborcza". Dzień później Marek Chrzanowski został odwołany ze stanowiska.

Więcej o:
Komentarze (106)
Szef kancelarii premiera o zatrzymaniu b. szefa KNF Marka Chrzanowskiego: Państwo działa
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 21 razy 21

  "Te wszystkie fakty są dowodem na to, że państwo działa i radzi sobie nawet w takich kryzysowych sytuacjach"
  -----
  Po upływie czasu i z powodu reakcji medialnej oraz coraz większego zainteresowania suwerena ta kwestią , tzn NIE tylko KFN ale i dawnymi aferami PiS:u takze?
  Nie mieliście i nie macie innego wyjścia, bo afera jest tak wielka, że przewyższa TELEGRAF, FUNDACJA SOLIDARNOŚĆ, CARGO MODLIN, SPÓŁKA SREBRNA, SOLIDARNA WIEŚ, INTER POLIGRAFIA I SKOKI;

  Wszystko na to wskazuje, że to jest ciąg dalszy tych 'minionych', ale w nowej formie.
  A co ciekawsze;
  Z UDZIAŁEM TYCH SAMYCH, DAWNYCH BOHATERÓW POPRZEDNICH AFER PISU, POWIĄZANYCH Z SITWĄ KACZYŃSKICH.

 • eiran

  Oceniono 20 razy 18

  Sprawność działania państwa robi piorunujące wrażenie. W międzyczasie Chrzwnowski zdążył przylecieć z Singapuru, nie niepokojony przez kogokolwiek wydostać się z hali przylotów przejściem dla VIP-ów, pojechać do siedziby KNF, spędzić kila godzin przy swoim biurku, starannie selekcjonując pozostawione tam dokumenty, pojechać do domu, wielokrotnie narusząjc przepisy ruchu drogowego, odebrać świadectwo cnoty od prezesa NBP, a następnie od Zofii Romaszewskiej, a następnie, kiedy już żaden papier go nie obciąża, zostać zatrzymany.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 19 razy 17

  Po 20 dniach od zawiadomienia, po wyczyszczeniu biura przez Chrzanowskiego, teraz łaskawie CBA zatrzymuje łobuza. Rzeczywiście państwo działa, aż kurzy się.

 • ucan2

  Oceniono 15 razy 15

  Ciemny lud dziękuje za przekaz i czeka na "pińcet".

 • dyskootantka

  Oceniono 17 razy 15

  Poświęcą Chrzanowskiego i ukryją resztę. Przecież nie działał sam.

 • klarneta8

  Oceniono 16 razy 14

  NIE OSMIESZAJCIE SIE, PANSTWO TAK DZIALA, ZE OD PRZESZLO ROKU JESZCZE NIE UKARALISCIE JAWNYCH NAZISTOW.....I....

 • miszka_szyfman

  Oceniono 20 razy 14

  Takie państwo jest jak strażak , który podpala a potem szybko leci do gaszenia.

 • adamsaba1

  Oceniono 15 razy 13

  Jakaś kpina, na kogoś innego warowaliby na lotnisku i nie pozwoliliby na wizyty w KNF.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX