Szef kancelarii premiera o zatrzymaniu b. szefa KNF Marka Chrzanowskiego: Państwo działa

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk mówi o sprawnym działaniu państwa w związku z zatrzymaniem Marka Chrzanowskiego. Były szef Komisji Nadzoru Finansowego został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, ma usłyszeć zarzuty korupcyjne w katowickiej prokuraturze.

Michał Dworczyk, który komentował w Polskim Radiu zatrzymanie przez CBA byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego, powiedział, że od początku medialnych publikacji o KNF państwo podejmuje działania w tej sprawie. Najpierw doszło do szybkiej dymisji Marka Chrzanowskiego, zaktywizowano odpowiednie służby, powołano nowego szefa KNF, a dziś doszło do zatrzymania Chrzanowskiego.

- Te wszystkie fakty są dowodem na to, że państwo działa i radzi sobie nawet w takich kryzysowych sytuacjach - zapewniał minister Dworczyk.

Według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, Marek Chrzanowski podczas marcowej rozmowy, miał mu złożyć propozycję korupcyjną. Rozmowę tę biznesmen nagrał i skierował zawiadomienie do prokuratury. O sprawie poinformowała 13 listopada "Gazeta Wyborcza". Dzień później Marek Chrzanowski został odwołany ze stanowiska.

Więcej o: