CBA zatrzyma這 by貫go szefa KNF Marka Chrzanowskiego. Sprawa ma zwi您ek z nagraniami

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzyma這 by貫go szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego. Zatrzymanie ma najprawdopodobniej zwi您ek z nagraniami z rozmowy z biznesmenem Leszkiem Czarneckim, ujawnionymi przez "Gazet Wyborcz".

Były szef KNF Marek Chrzanowski został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - poinformował rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

"Mężczyzna trafi do prokuratury w Katowicach, gdzie usłyszy zarzuty korupcyjne" - podaje CBA.

Według głównego właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, w marcu ówczesny szef KNF Marek Chrzanowski miał zaoferować przychylność w zamian za około 40 milionów złotych dla poleconego przez Chrzanowskiego prawnika. Stenogramy z rozmowy Chrzanowskiego z Czarneckim opublikowała 13 listopada "Gazeta Wyborcza".

Marek Chrzanowski dzień po publikacji stenogramów podał się do dymisji. Nowym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego został Jacek Jastrzębski. 

Śledztwo ws. afery KNF

Po wszczęciu śledztwa przez prokuraturę, 14 listopada powierzono je CBA. Funkcjonariusze otrzymali od prokuratury nakaz przeszukania siedziby KNF oraz mieszkania Marka Chrzanowskiego. Dodatkowo agenci CBA zabezpieczyli sprzęt i nośniki elektroniczne, z których korzystał Marek Chrzanowski oraz zapisy z monitoringu w siedzibie KNF.

W ramach śledztwa zabezpieczono protokoły i nagrania z posiedzeń KNF oraz przesłuchano 11 osób, wśród nich: mecenasa Grzegorza Kowalczyka, pracowników UKNF oraz podmiotów powiązanych z Leszkiem Czarneckim.

Biuro Badań Kryminalistycznych ABW przeprowadza ekspertyzę nagrań i nośników, które Leszek Czarnecki przekazał prokuraturze 19 listopada 2018 roku. Chodzi o dyktafon, długopis z kamerą i pendrive. Ekspertyza ma wykazać m.in. ewentualną manipulację w zapisanych na nośnikach danych. Jej wyniki będą gotowe w przyszłym tygodniu.

Wi璚ej o:
Komentarze (268)
CBA zatrzyma這 by貫go szefa KNF Marka Chrzanowskiego. Sprawa ma zwi您ek z nagraniami
Zaloguj si
 • b.szrama

  Oceniono 76 razy 68

  To wszystko ju na nic.Teatrzyk dla ciemnego ludu. Do tej pory facet zd捫y za豉twi wszystko co trzeba i gdy powiedzia za jest gotowy przyjechali po niego by nie musia si sam fatygowac

 • ziaburek

  Oceniono 58 razy 50

  Szybko嗆 CBA po prostu osza豉miaj帷a. Przecie spokojnie mogli poczeka, bo to uczciwy cz這wiek itd...

 • xsawer

  Oceniono 47 razy 39

  A starsza pani od Dudy m闚i豉, 瞠 CBA wierzy這 w jego uczciwo嗆.

 • wpac

  Oceniono 45 razy 39

  Teraz jeszcze zapuszkowa Glapi雟kiego i Biereckiego. Trzech g堯wnych dostarczycieli kasy dla Pisiork闚. Na dodatek Sasina, b璠 mieli czw鏎k do bryd瘸.

 • g.lesio

  Oceniono 43 razy 37

  Wszystko dali posprz徠a szczeg鏊nie materia造 wskazuj帷e na powi您ania z PiS-em iw zamian za malutki wyrok w zawiasach a jak si uda za umorzenie sprawy.

 • Beata M.

  Oceniono 35 razy 33

  Pozamiatali a teraz zatrzymanie? To si w g這wie nie mie軼i, co to za kraj gdzie o 6.00 przeszukuj mieszkanie Obywatela kt鏎y za這zy na pomnik koszulk z napisem Konstytucja a cz這wieka kt鏎y dopuszcza si propozycji korupcyjnej na ogromne pieni康ze na bardzo wysokim szczeblu wpuszczaj do biura, pozwalaj lata na wolno軼i 2 tygodnie nagle decyduj sie przes逝cha. Co z mataczeniem? Dziki kraj!

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX