Mosbacher miała napisać do Morawieckiego ws. mediów. "USA nie będą tego tolerować"

Wygląda na to, że odwołanie przez Jarosława Gowina spotkania z ambasador USA to tylko początek ewentualnych napięć z Georgette Mosbacher. Według ustaleń "Do Rzeczy" Mosbacher wysłała list do premiera Morawieckiego, w którym poucza szefa rządu ws. mediów.

Najpierw pojawiła się informacja, także z "Do Rzeczy", że Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki, odwołał spotkanie z ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher. Jako najbardziej prawdopodobny powód podawano ostatnie wypowiedzi Mosbacher z Sejmu, gdy otwarcie upominała polskie władze w kwestii wolności mediów.

Teraz jednak pojawił się drugi tekst, który rzuca szersze światło na sprawę. Z informacji "Do Rzeczy" wynika, że Mosbacher wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego list, w którym skomentowała śledztwo ws. reportażu o neonazistach wyemitowanego przez TVN, którego właścicielem jest amerykańskie Discovery Communications.

Ambasador Mosbacher pisze w nim wręcz, że Stany Zjednoczone nie będą tolerować - wypowiadanych publicznie przez polskich polityków - krytycznych słów pod adresem dziennikarzy stacji TVN, którzy zrealizowali materiał o funkcjonowaniu domniemanego nazistowskiego środowiska w Polsce

- czytamy na portalu tygodnika.

Brudziński i TVN w liście Mosbacher

Podobno w liście Mosbacher miała też poświęcić jeden akapit szefowi MSWiA Joachimowi Brudzińskiemu. Minister tak komentował na Twitterze zdjęcia "hajlującego" operatora TVN (nagrywano wówczas reportaż wcieleniowy):

Kiedy w polskim Sejmie mówiłem o ludziach, którzy pod zdjęciem Hitlera i swastyką hajlują, to byłem przekonany, że to garstka idiotów i imbecyli. Byłem naiwny. Wygląda na to, że była to ohydna, odrażająca i dewastującą wizerunek Polski w świecie prowokacja. Co na to właściciele TVN?

Według relacji "Do Rzeczy" Mosbacher ten komentarz nazywa "niesłychanym", a w liście mają padać też sugestie, że ambasador USA "nie godzi się na krytykę dziennikarzy stacji TVN".

Na razie nikt z rządu nie skomentował tych doniesień. Natomiast ciekawe jest, że też dzisiaj, Brudziński znów na Twitterze zamieścił komentarz do sprawy.

Nawiazując do moich poprzednich wpisów,chciałbym zapewnić wszystkich, (zarówno z Polski jak i z USA), których tak bardzo wzburzył mój krytyczny wpis wobec materiału w TVN24, że ilekroć będę uważał,że należy krytykować media (wszelakie), to będę to robił

- skwitował szef MSWiA.

Więcej o:
Komentarze (530)
Ambasador USA pisze do Mateusza Morawieckiego. List o krytyce mediów
Zaloguj się
 • dmarch1

  Oceniono 110 razy 84

  To PiS juz nie ma zadnych przyjaciol poza Orbanem, Erdoganem, Lukaszenka i Putinem ? Doborowe towarzystwo.

 • acide94

  Oceniono 82 razy 64

  Ludzie, Rosja atakuje Ukrainę, a nami rządzą ruscy zdrajcy którzy bardziej boją się wolnych mediów niż ruskich barbarzyńców.

 • terazjakinick

  Oceniono 84 razy 62

  Uuuuu.. Wstając z kolan paść na zbity pysk. Ostro musiało być pomiędzy Mateuszem a Zbyszkiem.

 • hi2per

  Oceniono 73 razy 57

  Skółciliśmy i pogniewaliśmy się ze wszystkimi prócz Rosji, więc teraz czas na USA i możemy wracać przez ukochanego zbawiciela narodu do Układu Warszawskiego i Bloku Wschodniego jak za czasów CCCP. Przy okazji Sztandar PZPR zostanie wniesiony do Sejmu przez samego Prezesa.

 • Adam Hernes

  Oceniono 58 razy 44

  Biednie pisiorki. TVN należy do jednej z największych amerykańskich grup medialnych. Amerykańce nie lubią jak im się bruździ w interesach.

 • 55kris

  Oceniono 46 razy 42

  Rządy pis coraz bardziej śmierdzą padliną...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX