Gowin nie spotka się z ambasador USA. Za ostrzeżenia dla PiS przed próbą zamachu na media

Jarosław Gowin odwołał spotkanie z ambasador USA Georgette Mosbacher - informuje portal dorzeczy.pl. Powodem ma być ostrzeżenie amerykańskiej ambasador dla PiS ws. próby zamachu na wolne media.

Wicepremier Jarosław Gowin miał odebrać słowa amerykańskiej ambasador na temat mediów w Polsce jako "przykład nieformalnego nacisku" na rządzących, i właśnie z tego powodu odwołał spotkanie - informuje portal dorzeczy.pl.

Ambasada USA ani Jarosław Gowin na razie nie odnieśli się do doniesień portalu.

Ambasador USA ostrzega PiS przed ingerowaniem w wolność mediów w Polsce

W środę Georgette Mosbacher podczas spotkania z posłami w Sejmie ostrzegała PiS przed zakusami ws. repolonizacji mediów. Dopytywała także, czy w Sejmie przygotowywana jest jakaś ustawa w tej sprawie, o czym początkowo poinformowali tylko posłowie opozycji.

Kilka dni po spotkaniu Agencja Prasowa Polska Press ujawniła nagrania ze spotkania ambasador USA z posłami w parlamencie.

Czy będzie jakiś procedowany projekt, co do którego państwo myślicie, że należy się zainteresować, czy też coś może nas niepokoić? (...) Powinniście mieć świadomość, że jedna rzecz, co do której Kongres amerykański się zgadza zarówno Demokraci, jak i Republikanie, to jest wolność prasy. I nie mogę tego mocniej wyrazić. W tej chwili Kongres w USA jest bardzo pozytywnie nastawiony do Polski. I Demokraci i Republikanie bardzo chętnie pomagają Polsce, bo wiedzą, że Polska jest bardzo ważnym sojusznikiem. Ale, to się może wszystko posypać, jeśli chodzi o wolność prasy, to tu wszystko jest czarno-białe w USA. I mówię to państwu, bo słyszę o tym ciągle

- powiedziała Mosbacher podczas spotkania.

Amerykańska ambasador dodała, że władze w USA są "przyzwyczajone, że prasa jest brutalna". - Nie cierpimy tego, ale nie ingerujemy. Dlatego jeśli chodzi o wolność prasy, to z niczym Państwu nie pomogę. Kongres nie będzie tolerował takich rzeczy.  Będę mówiła prawdę i taka jest prawda. Jakakolwiek ustawa… Mogę zrobić naprawdę dużo, ale w przypadku wolności prasy proszę do mnie nie dzwonić - powiedziała.

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Paweł Zalewski będzie we wtorek 27 listopada gościem Poranka Gazeta.pl. Zalewski był posłem na Sejm I,V,VI oraz do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. W Gabinecie Cieni PO odpowiedzialny za sprawy zagraniczne.

Więcej o:
Komentarze (327)
Jarosław Gowin nie spotka się z ambasador USA. Za ostrzeżenia dla PiS przed próbą zamachu na media
Zaloguj się
 • terazjakinick

  Oceniono 124 razy 114

  Ambasador USA zapewne pogrążyła się w rozpaczy. Nie pozna człowieka z kręgosłupem z waty :)

 • krynolinka

  Oceniono 97 razy 85

  Dąsy i fumy a na koniec i tak zaliczy glebę. Czyli tradycyjnie odwołał ale się nie cieszył.

 • agenciputinawon

  Oceniono 72 razy 64

  Ale człowiek Kaczyńskiego o stalowym kręgosłupie dał USA popalić, no, no... Trump nie będzie miał wyjścia i poda się natychmiast do dymisji, na giełdach wybuchnie panika, po prostu armagedon

 • zetoxa

  Oceniono 59 razy 53

  Tylko wyobraźcie sobie jaka czarna rozpacz ogarnęła Panią Ambasador,
  taki tytan intelektu (nie starcza mi do pierwszego) nie spotka się z nią !

 • 55kris

  Oceniono 58 razy 48

  Na pewno ją to zaboli...

 • justas32

  Oceniono 53 razy 47

  Pani Ambasador odetchnęła. Obślizgły Gowin to jedna z ostatnich osób z jaką człowiek kulturalny chciałby się spotykać ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX