Szczerski: Prezydent Ukrainy zapewnia, że utrudnienia na granicy z Polską wkrótce znikną

Ukraina zapewnia, że kwestia utrudnień na granicy z Polską zostanie wkrótce rozwiązana - poinformował w poniedziałek Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta Andrzeja Dudy.

Sprawa blokad przejść granicznych po stronie ukraińskiej była jednym z tematów rozmowy telefonicznej prezydenta Andrzeja Dudy z jego ukraińskim odpowiednikiem - prezydentem Petrem Poroszenką. 

Czytaj też:  Trudna sytuacja na granicy z Ukrainą. Na przejściu w Korczowej w kolejce czeka 270 ciężarówek

Poroszenko powiedział, że zobowiązał rząd do rozwiązania problemów w najbliższym czasie. Zapewnił, że w nadchodzących dniach blokady powinny się skończyć.

Przejazd przez granicę polsko-ukraińską jest w niektórych miejscach utrudniony z powodu blokad dróg dojazdowych do przejść granicznych po stronie ukraińskiej. Blokady mają związek ze zmianą przepisów celno-skarbowych na Ukrainie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że możliwe są utrudnieniach w odprawach i w ruchu po przekroczeniu granicy na przejściach: Korczowa - Krakowiec, Budomierz - Hruszew, Medyka - Szeginie w woj. podkarpackim oraz w Dorohusku, Zosinie, Dołhobyczowie i Hrebennem na Lubelszczyźnie.

Udających się na Ukrainę, resort zachęca do zapoznania się z informacjami o aktualnej sytuacji. Są one zamieszczane na stronach internetowych oddziałów Straży Granicznej www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl oraz www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl.
Z związku z paraliżem polsko-ukraińskich przejść granicznych Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie przejazdów przez nie, jeśli nie jest to konieczne.

---

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

We wtorek gościem Poranka Gazeta.pl będzie Paweł Zalewski, były poseł i europarlamentarzysta Platformy Obywatelskiej. Zapraszamy od godz. 8:30.

Więcej o: