"Czarna seria ministra Ziobry". Były szef MON krytykuje działania prokuratury ws. operatora TVN

- Czarna seria ministra Ziobry trwa i sądzę, że jest głównym kandydatem do rekonstrukcji, bo po prostu przynosi same kłopoty PiS-owi - uważa były szef MON Tomasz Siemoniak. Ostatnim problemem są - zdaniem Siemoniaka - działania prokuratury w związku z wezwaniem operatorem TVN.

Prokuratura Krajowa odwołała przesłuchanie operatora TVN. Śledczy uznali, że stawianie mężczyźnie zarzutów byłoby "przedwczesne". Operator w piątek otrzymał od funkcjonariuszy ABW wezwanie na przesłuchanie.

Kilka dni temu do mediów trafiły zdjęcia, na których widać "hajlującego" operatora TVN. Fotografie wykonano podczas spotkania ku czci Adolfa Hitlera w kwietniu 2017 roku. Operator był w ekipie, która realizowała reportaż o polskich neonazistach. Stacja TVN tłumaczyła, że był to materiał wcieleniowy, a autorzy reportażu postępowali zgodnie ze standardami dziennikarstwa śledczego.

Kolejne wpadki Ziobry

"Wyborcza" - powołując się na swoje źródła - informuje, że do sprawy włączył się premier Mateusz Morawiecki, wściekły na Zbigniewa Ziobrę, który przypuścił "z nikim nieuzgodniony atak na media". Drugim powodem rezygnacji prokuratury miało być wystąpienie ambasadorki USA Georgette Mosbacher, w którym zapowiadała, że jej kraj nie będzie tolerował prób niszczenia wolnych mediów.

Zdaniem dziennikarzy "GW", zdenerwowanie na Ziobrę wiążę się z tym, że to kolejna, po ustawie o IPN i klęsce reformy Sądu Najwyższego, jego porażka. Tego samego zdania jest Tomasz Siemoniak, były szef MON - Kolejna fatalna wpadka ministra Ziobry po wniosku do TK okrzykniętego przez wszystkich wnioskiem polexitowym czy parę miesięcy wcześniej nowelizacja ustawy o IPN-ie. Czarna seria ministra Ziobry trwa i sądzę, że jest głównym kandydatem do rekonstrukcji, bo po prostu przynosi same kłopoty PiS-owi - stwierdził w rozmowie z Radiem ZET i wyjaśniał, że prokuratura jest "ręcznie sterowna przez Ziobrę". 

Funkcjonariusze ABW "jak listonosze"

Siemoniak uważa, że wejście funkcjonariuszy ABW do domu operatora jest "przedzwną sytuację".

Dodatkowy element zastraszania. Bo gdyby przyszedł dzielnicowy z takim wezwaniem, mamy inną sytuację, a tak to mniej więcej powinno być, policjant czy jakiś kurier. A tu służba specjalna jest zaangażowana i dodatkowe zastraszanie. To słowo "zastraszanie", które poszło w świat, jest tutaj absolutnie właściwe - chodzi o to, żeby przestraszyć wolne media

- ocenił. Gdy prowadząca przypomniała mu o wejściu funkcjonariuszy ABW do redakcji "Wprost", odparł, że była to "fatalna sytuacja". - Miejmy nadzieję, że już nigdy takie błędy nie zostaną przez służby popełnione, sprawa wielokrotnie wyjaśniana, oczywiście było to coś złego - dodał.

Zagraniczna presja 

Siemoniak uważa, że władza przestraszyła się ogromnej solidarności środowiska dziennikarskiego i reakcjami zagranicy. - Sądzę, że każdy przywódca kraju przestraszyłby się tytułu depeszy w amerykańskiej agencji bądź w "New York Timesie" artykułu, że polskie władze zastraszają dziennikarzy stacji, która jest własnością USA. To było mordercze, to poszło bardzo silnie w świat i nawet to wycofanie się (...) to kolejny fatalny sygnał z Polski, iż zagrożona jest wolność słowa - mówił Siemoniak.

Więcej o:
Komentarze (85)
"Czarna seria ministra Ziobry". Były szef MON krytykuje działania prokuratury ws. operatora TVN
Zaloguj się
 • smarekdarek

  Oceniono 47 razy 47

  Wg logiki PiSu, winnymi faszyzmu jest operator i telewizja TVN, a nie faszyści. To tak jakby winnym choroby był lekarz diagnosta, który chorobę wykrył.
  miloszisdeadrecords.bandcamp.com/track/telenowela-dokumentalna-o-patriotach

 • polakadam

  Oceniono 45 razy 45

  A czego wymagać od ziobry skoro już na studiach wsławił się donoszeniem na kolegów z akademika? Bezprawnie ścigał lekarzy. Teraz chce być bardziej betonowy niż sam karaczan.
  No ale cóż, czym większa kanalia tym bardziej się do pisu kwalifikuje.

 • hateuall

  Oceniono 40 razy 38

  Nikt Pana Zbyszka nigdzie nie wywali, bo Pan Zbyszek ma w areszcie zakładnika - Pana Konrada K. z Getback, który ostatnio obiecał że za wypuszczenie na wolność będzie opowiadał o różnych bankowych aferach z ostatnich 20-lat o których wiedział. A Pan Premier Mateusz jest z bankowości.

  Pan Zbyszek kiwa PIS jak dzieci.

 • andrew1507

  Oceniono 38 razy 36

  Wykarczujemy pisioli/nazioli w każdych wyborach.
  Precz z tym nowotworem i jego dyktatorem.
  Wyborco zważ to przy kazdych wyborach, Twoja kartka wyborcza to smierc kaczyzmu i PiS.

 • jasiekiera

  Oceniono 31 razy 31

  Wszystko to tematy zastepcze.
  Ja sie pytam , co wiemy z przesluchamia pana Chrzanowskiego prezesa KNF,
  ze co? jeszcze nie przesluchany?

 • remo29

  Oceniono 30 razy 26

  Dostali plaskacza zza Oceanu aż usiedli, tak bardzo wstali z kolan.

 • zerozer52

  Oceniono 19 razy 19

  A miał kiedyś białą serię?

 • lblblblb

  Oceniono 20 razy 18

  A gdzie PiS schowało twarz zmian w sądownictwie, zasłużonego działacza PZPR i prokuratora w stanie wojennym Piotrowicza? Czyżby chwilowo nie pasował do zapewnień o miłości do UE?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX