Trudna sytuacja na granicy z Ukrainą. Na przejściu w Korczowej w kolejce czeka 270 ciężarówek

Na przejściach granicznych z Ukrainą czasowo wstrzymano ruch. W Korczowej w kolejce czeka już 270 ciężarówek - podaje RMF FM. Blokada związana jest z protestami po ukraińskiej stronie, spowodowanymi zmianami zasad wwozu samochodów spoza Ukrainy.

Kolejki przed przejściami granicznymi z Ukrainą ciągną zarówno w Lubelskiem, jak i na Podkarpaciu. W poniedziałek rano odblokowano przejście w Krościenku.

Na pozostałych przejściach ruch jest nadal ograniczony. RMF FM podaje, że w Korczowej na wyjazd z Polski czeka 270 ciężarówek, a w Medyce jest ich ponad 100 - tam też otwarte jest piesze przejście. Ruch wstrzymany jest w Dorohusku, Zosinie, Dołhobyczowie oraz w Hrebennem. Pogranicznicy co jakiś czas przepuszczają jedynie autobusy z turystami.

Utrudnienia są spowodowane protestem, który trwa za naszą wschodnią granicą. Ukraińscy kierowcy nie zgadzają się na zmiany w prawie dotyczącym wwożenia samochodów zarejestrowanych poza Ukrainą. Nowe prawo zobowiązuje posiadaczy do wnoszenia kaucji. Ukraińcy protestują na drogach dojazdowych do przejść granicznych. 

Konsulat generalny Polski we Lwowie w związku z trudnościami na granicy uruchomił dodatkowy numer alarmowy (+380322957970).

Więcej o:
Komentarze (34)
Trudna sytuacja na granicy z Ukrainą. Tworzą się ogromne kolejki
Zaloguj się
 • menisk24

  Oceniono 24 razy 8

  Opłaty za legalne sprowadzenie auta na Ukrainę powodują, że używane auto które u nas kosztuje 20tys.zł, tam kosztuje 30tys.zł. A zarobki 3x niższe niż u nas. A jeszcze im wymyślili, że od starych (powyżej 5 lat zdaje się...) aut będzie podatek 20tys.UAH rocznie przy średnim wynagrodzeniu 5tys.UAH miesięcznie, skąd oni mają mieć pieniądze na to wszystko? A oni nie są ślepi i widzą dokąd idą te podatki, urzędnicy rządowi zarabiają w przeliczeniu 200-300tys.zł MIESIĘCZNIE (!!!!!), sumy astronomiczne nawet jak na polskie, i nawet europejskie warunki. Nie dziwię się, że się wkur...ili.

 • lucusia3

  Oceniono 3 razy 3

  A już myślałam, to to nasi celnicy posunęli się o krok dalej i nie sprawdzają już sporadycznie, gdy ich najdzie ochota na wpuszczanie wjeżdżających, jak do tej pory, ale całkiem sobie robotę odpuści. W końcu zimno, pada. niskie ciśnienie. Bardzo prawdopodobne, że już nie będą pracować 20 minut na godzinę, ale 20 minut na zmianę.

 • sztucznypolak

  Oceniono 15 razy 3

  Tak jawne lamanie prawa jak na Ukrainie ma miejsce jeszcze tylko w Polsce.
  Chodzi mi o nieplacenie OC.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 20 razy 2

  qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
  Portal śledczy FogHorn, zgodnie z danymi uzyskanymi z wiarygodnych źródeł zbliżonych do kół rządowych USA oraz Wielkiej Brytanii informuje o narastających konfliktach we władzach Ukrainy – awantura na Morzu Czarnym ma odwrócić uwagę społeczeństwa od postępującego zubożenia, opanowywania i tak już zrujnowanej gospodarki przez układy mafijne oraz lawinowej emigracji milionów Ukraińców.

 • senioryta13

  Oceniono 8 razy 0

  dzisiaj jeszcze pchaja sie, jutro podziekuja.
  "...w związku z wczorajszym ostrzelaniem i przejęciem przez Rosjan ukraińskich okrętów wojennych na Morzu Azowskim ..."

 • sselrats

  Oceniono 10 razy -4

  Jak mozna bylo zdradziecko zorganizowac Euro 2012 z UPA??? Nalezy ustanowic twarda granice z Ukraina, deportowac wszystkich Ukraincow. Niech se ich Ruscy wezma. Ukraina nie nalezy do UE ani Schengen. Polska ledwo nalezy.

 • dziadekjam

  Oceniono 22 razy -4

  "Blokada związana jest z protestami po ukraińskiej stronie, spowodowanymi zmianami zasad wwozu samochodów spoza Ukrainy."
  ==========================
  Złodzieje samochodów się wqrwili? :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX