Najnowszy sondaż partyjny. PiS i PO na czele stawki. Pozostałe ugrupowania to plankton

Z najnowszego sondażu partyjnego wynika, że gdyby wybory odbyły się tydzień temu, to na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 38 procent Polaków, a na Platformę Obywatelską - 30,2 procent. Reszta ugrupowań została daleko w tyle.

Sondaż IBRiS dla Onetu przeprowadzono w dniach 23-24 listopada na grupie 1100 osób. Oprócz preferencji dotyczących partii politycznych ankietowanych zapytano też, jak oceniają pracę premiera Mateusza Morawieckiego.

Sondaż Onetu: duża przewaga PiS i PO

Z sondażu wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 38,2 procent ankietowanych, a na Platformę Obywatelską - 30,2 procent.

Trzecie miejsce w sondażu zajęło SLD - poparcie dla tej partii zadeklarowało 8,2 procent badanych. Na czwartym miejscu - z poparciem 5,2 procent - uplasowała się partia Kukiz'15.

Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego. 

Ich wyniki przedstawiają się następująco: PSL - 4,5 procent, Nowoczesna - 3,8 procent, Razem - 2,1 procent, Kongres Nowej Prawicy - 1 procent, Wolność - 0.3 procent, Teraz - 0 procent.

Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 6,2 procent ankietowanych.

Mateusz Morawiecki z negatywną oceną

Ankietowanych zapytano również, jak oceniają działalność premiera Mateusza Morawieckiego. Negatywnych odpowiedzi udzieliło niemal 50 procent Polaków: "zdecydowanie źle" pracę premiera oceniło 27,9 procent badanych, a "raczej źle" - 20,5 procent. 

22, 8 procent ankietowanych oceniło działalność premiera "zdecydowanie dobrze", a 22,4 - "raczej dobrze". Odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć" udzieliło 6,4 procent ankietowanych.

Więcej o:
Komentarze (357)
Najnowszy sondaż partyjny. PiS i PO na czele stawki. Pozostałe ugrupowania to plankton
Zaloguj się
 • otopolskiepieklo

  Oceniono 74 razy 58

  moi rodacy to jednak kretyni - bez 2 zdań - nadal PIS z takim poparciem, po dziesiątkach afer... no ale skoro takich wychowuje się przez indoktrynację kościelną w szkołach...

  szczególnie dobrze to widać na lokalnych portalach typu trojmiasto - gdzie prym wiodą faszyści i przeciwnicy unii, którzy zaprzeczą każdej oczywistości, każdym faktom i do tego jeszcze się nakręcają wzajemnie (plusami i wyjątkowo debilnymi wpisami)

  dla przykładu jest informacja o dotowaniu przez UE drogi do Słupska... oczywiście paru idiotów usiłuje (z narodowym zacięciem) przekonać, ze to POLSKA utrzymuje całą UE... i robią tę propagandę z sukcesem!!!!

 • bob_59

  Oceniono 64 razy 38

  Pis, jako organizacja mafijna, nie powinien być w ogóle uwzględniany w sondażach.
  To, że nie został jeszcze skreślony z rejestru partii politycznych wynika tylko z tego, iż w istocie nie funkcjonuje zgodny z ustawą zasadniczą Trybunał Konstytucyjny...

 • marywil2012

  Oceniono 46 razy 36

  rozliczyć PiS za aferę KFN. CHrznowoski - Glapiński Kamińśki, - Ziobro i Jarosław Kaczyński. Układ. Żeby ich rozliczyć, należy ich odsunąć od władzy. Na trybunał stanu za wcześnie ale cel jest jasny. Za niszczenie polskiego ustroju, a także wszystkich kluczowych instytucji odpowiada ugrupowanie kaczyńskiego, które nie liczy się z interes ogólnym, oni liczą się tylko z interesem partyjnym, czyli trwać przy władzy per fas et nefas. Głównie nefas. Z resztą cała ich technika rządzenia opiera się na propagandzie przeciwstawiania własnych bardzo licznych naruszeń prawa w tym konstytucji i jakichś wydumanych, wręcz anegdotycznych przewinień przeciwników, z których wyprowadza pis prawo do niszczenia instytucji. Z tym trzeba skończyć.

 • chi-neng

  Oceniono 47 razy 31

  PiS + Kukiz = 43,4
  PO + SLD + PSL +Nowoczeszna + Razem = 30,2 + 8,2 + 4,5 + 3,8 + 2,1 = 48,8

 • the_incognito

  Oceniono 36 razy 28

  3 lata niszczenia kraju i 38% poparcia, a kolejny nieudolny pseudo - premier jest przez 45% ankietowanych oceniany pozytywnie. Parafrazując reklamę. Wygląda na to, że Polakom gratulujemy nie tylko Żywca...

 • g.lesio

  Oceniono 43 razy 27

  Wygląda na to, że coraz większa ilość ludzi trzeżwieje.
  Efekt przekupstw zaczyna przez spowszechnienie mijać a do coraz większej ilości ludzi dochodzi prawda o PiS-ie i jego sposobie rządzenia. To, że PiS stosuje TKM w końcu zaczyna dochodzić do coraz większej ilości ludzi a coraz większe afery zaczynają być trudne do ukrycia nawet w TVP.
  Do wyborów jeszcze sporo czasu i mam nadzieję, że efekt kuli śnieżnej jeżeli chodzi o malejące poparcie w końcu pogrzebie prezesa i PiS

 • szats69

  Oceniono 27 razy 23

  Jak widać Polaków nic nie obchodzi. Byle było 500+, a dalej to się może walić i palić. Ten rząd już tyle razy się skompromitował, że innego uzasadnienia nie widzę dla takich wyników.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX