II tura i Duda kontra Tusk. Najnowszy sondaż daje zwycięstwo prezydentowi

50 do 45 proc. - tak rozkładają się głosy w najnowszym sondażu prezydenckim między Andrzejem Dudą a Donaldem Tuskiem. "Fakty" TVN i TVN24 opublikowały najnowszy sondaż na wybory prezydenckie.

Kantar Millard Brown na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 wykonał sondaż dotyczący wyborów prezydenckich. Ankietowanym zadano pytanie, zgodnie z którym w II turze wyborów mieliby zmierzyć się były premier i obecny szef Rady Europejskiej Donald Tusk oraz prezydent Andrzej Duda.

"Gdyby w najbliższych dniach doszło do wyborów prezydenckich, w których w II turze zmierzyliby się Andrzej Duda i Donald Tusk, na którego kandydata by pan/pani zagłosowała?" - brzmiało pytanie. Warto nadmienić, że kandydowanie Tuska to wciąż medialne spekulacje, a same wybory odbędą się dopiero w 2020 roku. Na razie ze strony byłego premiera nie padła żadna deklaracja, że po zakończonej kadencji w Radzie Europejskiej wróci do Polski walczyć o funkcję prezydenta.

50 proc. respondentów wskazało Andrzeja Dudę, natomiast 45 proc. - Donalda Tuska. 5 proc. badanych wybrało odpowiedź "nie wiem / trudno powiedzieć".

Kilka dni temu podobny sondaż opublikowała "Rzeczpospolita". Przygotował go IBRiS i w I turze Duda uzyskałby 37 proc. poparcia, a Tusk - 36 proc. Z kolei w drugiej turze głosy rozłożyłyby się tak: 46 proc. na Dudę i 44 proc. na Tuska.

Więcej o:
Komentarze (366)
Wybory prezydenckie. Najnowszy sondaż. Andrzej Duda w II turze pokonałby Donalda Tuska
Zaloguj się
 • koment7

  Oceniono 110 razy 96

  Biorąc pod uwagę poparcie dla PIS można domyślać się, że ze spora część naszego społeczeństwa ma w nosie Polskę i jej dobro. Natomiast nie wiedziałem, że aż tak durny mamy naród. Głosować na Adriana to może albo osoba licząca na profity z PIS albo ktoś nienormalny. Przecież to jest osoba, która bez zmrużenia okiem łamie prawo i przynosi wstyd osobom z tytułem naukowym doktora!!!

 • dmarch1

  Oceniono 56 razy 44

  Widac, ze Adrian dlugopis pasuje wielu obywatelom. Do piet Donaldowi nie dorasta.

 • elenem

  Oceniono 48 razy 40

  Tylko skończony debil szczerze nienawidzący Polski mógłby zagłosować na PIS i Dudę.

 • antymilo92

  Oceniono 36 razy 34

  Duda, to wypadek przy pracy, umyslowosc dozorcy parkingu ( ojczyzna dojna, jazgot, wyimaginowana unia z ktorej nic nie wynika, zarowki, Lech Kaczynski to najwiekszy maz stanu po Pilsudzkim..........) i prosze bardzo - absolwent UJ, doktor praw, wykladowca akademicki, prezydent.
  Wszystkie systemy, procedury, alarmy, selekcje zawiodly i glowa panstwa zostal Mr Bean. Tyle ze nie smieszny.

 • Piotr

  Oceniono 41 razy 33

  Od trzech lat Polska nie ma prezydenta, a w Pałacu Prezydenckim praktycznie jest wakat. Musimy czekać aż do 2020? Nie wierzę w to, że połowa naszego społeczeństwa chce głosować na...

 • lina555

  Oceniono 43 razy 33

  Jak widać gie z niektórych mózgów jest trudne do usunięcia. Zaczną myśleć logicznie dopiero, gdy braknie na 500+!

 • state77

  Oceniono 36 razy 28

  Duda to będzie siedział, wszyscy wiedzą gdzie. On nawet kandydatem PiSu nie będzie!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX