"Za bicie we mnie w kampanii dostali stołeczek". Patryk Jaki krytykuje ekipę Trzaskowskiego

"Wstyd i kompromitacja", pisze wiceminister Patryk Jaki o zespole Rafała Trzaskowskiego, który został zaprzysiężony na prezydenta Warszawy. Kandydat PiS na ten urząd twierdzi, że zatrudnienie w ratuszu aktywistki ruchów miejskich to "korupcja polityczna".

Pod koniec tygodnia nowy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zorganizował pierwszą konferencję prasową, na której przedstawił skład swojego gabinetu. Nową twarzą w gabinecie jest Paweł Rabiej z Nowoczesnej, który jako wiceprezydent ma odpowiadać za sprawy reprywatyzacji i biuro spraw dekretowych. Już w kampanii był przedstawiany jako kandydat na wiceprezydenta.

Patryk Jaki krytykuje współpracowników Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że do jego zespołu dołączają dwie aktywistki ruchów miejskich. Aldona Machnowska-Góra będzie koordynatorką biura do spraw kultury i komunikacji społecznej. Z kolei Justyna Glusman (kandydatka na prezydenta Warszawy z ramienia ruchów miejskich) będzie odpowiadać za zróżnicowany rozwój i zieleń, a także za działania zmierzające do zwalczania smogu.

Stanowisko dla Glusman skrytykował wiceminister Patryk Jaki, który był najpoważniejszym konkurentem Trzaskowskiego, ale przegrał w pierwszej turze. "Jakby to napisała PO - 'korupcja polityczna'. Za bicie we mnie w kampanii z pozycji 'niezależnych ruchów' - dostali stołeczek. To tyle jeśli chodzi o tzw. ruchy miejskie. Wstyd i kompromitacja" - napisał wiceminister sprawiedliwości. 

Ruch miejski Miasto jest Nasze odpowiedział na krytykę kpiącym memem. Jednak sama Glusman już wcześniej zabierała głos ws. podobnych zarzutów. 

"Zabawne jest oburzenie PiS na Rafała Trzaskowskiego za to, że do ratusza do pracy zaprosił Justynę Glusman. Raz, Patryk Jaki zaprosił atakującego go wcześniej Piotra Guziała. Dwa, Trzaskowski zapowiedział to w debacie. Trzy, Glusman była najlepiej przygotowaną kandydatką na prezydenta stolicy" - skomentował to na Twitterze dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz. 

"Realna szansa na wprowadzanie zmian w Warszawie"

Justyna Gulsman w odpowiedzi na krytykę Sebastiana Kalety z Ministerstwa Sprawiedliwości napisała: "Ja wiem, że Pan jest bardzo sfrustrowany wynikiem tych wyborów, ale proszę mi wierzyć, to minie. Najlepiej wyznaczyć sobie jakiś nowy konstruktywny cel".

W innych wpisach przekonywała, że nawet biorąc pod uwagę, że ruchy miejskie krytykowały dotychczasowe władze ratusza, szczególnie w kwestii tzw. dzikiej reprywatyzacji, to lepiej próbować realizować postulaty niż "siedzieć z boku i się przyglądać". Także Miasto jest Nasze przekonywało, że to "to realna szansa na wprowadzanie zmian w Warszawie".

Glusman zapowiedziała, że ma w planach m.in. zwiększenie nasadzeń drzew, zmianę procedur wewnętrznych, stworzenie mapy drzew i planu rozwoju terenów zielonych.

Więcej o:
Komentarze (325)
Patryk Jaki krytykuje ekipę Rafała Trzaskowskiego. "Korupcja polityczna"
Zaloguj się
 • danuel

  Oceniono 111 razy 109

  Jak dla mnie to i na medal zasłużyli, jeśli przyczynili się do twojej porażki dresiarzu.

 • fakduck

  Oceniono 87 razy 87

  Przegrać trzeba umieć. Wtedy pokazuje się klasę. A tu... szkoda gadać. Ale to cały pis.

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 70 razy 68

  Jaki teraz bedzie obwiniac wszystkich dookola za swoja porazke. Mentalnosc dresa.

 • urian

  Oceniono 53 razy 51

  Panie Jaki, trochę więcej klasy, trochę więcej godności. Przegrać też trzeba potrafić, ale do tego niezbędna jest kultura osobista, a tą się wynosi z domu, od rodziców.

 • emigrant_1984

  Oceniono 51 razy 49

  To była zmowa. Tusk, Musk, Soros i Wałęsa. Wina głównie Tuska. Merlot i Pinot Grigio.

 • urian

  Oceniono 48 razy 46

  A może trzeba spojrzeć w lustro i mieć odwagę powiedzieć sobie : jestem głupszy od Trzaskowskiego i dlatego przegrałem

 • Oceniono 43 razy 41

  Spoko Patryk, chłopaki nie płaczą. A jeśli chodzi o mnie to osobiście zainteresowany jestem "jaki café", gdzie miałeś pomagać "suwerenowi". Już koniec pomocy? Jeśli tak, to twoja wiarygodność sięgnęła zera i mam szeroko i głęboko co sobie tam twierdzisz. Na pewno znów kłamiesz.

 • salsolo.4

  Oceniono 41 razy 39

  Widać ból du*y Patryczkowi jeszcze mocno dokucza. Może jakieś czopki pomogą:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX