Posłanka PiS: Sławomir Nitras uderzył mnie i wulgarnie znieważył. Poseł PO zaprzecza

Iwona Arent, posłanka PiS, złożyła zawiadomienie do prokuratury na Sławomira Nitrasa z PO. Według posłanki ten miał ją "uderzyć i publicznie znieważyć używając wulgarnych słów". Nitras kategorycznie zaprzecza.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent, członkini komisji śledczej ds. Amber Gold, poinformowała na Twitterze, że złożyła zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dotyczy "karygodnego zachowania" posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa.

Jak przekazała Arent, Nitras miał uderzyć ją, a także publicznie znieważyć używając wulgarnych słów.

Arent: Nitras mnie kopnął

- Chodzi o sytuację w busie, którym z grupą posłów jechaliśmy na lotnisko na początku października. Nitras wtedy mnie kopnął. Mam na to świadków. Sprawę do komisji etyki poselskiej skierowałam już dawno - powiedziała w rozmowie z Onetem posłanka PiS. Jak mówiła, liczyła, że Nitras ją przeprosi, a ponieważ tak nie zrobił - skierowała sprawę do prokuratury.

W busie byli wtedy m.in. Grzegorz Długi z Kukiz'15, a także Ireneusz Raś i Agnieszka Pomaska z PO. Długi stwierdził jedynie, że skoro sprawa jest w prokuraturze, to nie zamierza komentować jej publicznie, ale był "zaskoczony i zniesmaczony" zachowaniem Nitrasa.

Natomiast Ireneusz Raś w rozmowie z Onetem powiedział, że nie widział, czy Nitras kopnął posłankę Arent, ale oboje mieli się kłócić i "używali wulgaryzmów".

Nitras zaprzecza. "Kolejna prowokacja środowiska PiS wobec mnie"

Na oskarżenia Arent, także na Twitterze, odpowiedział Sławomir Nitras. Zaprzecza, jakoby do takich zdarzeń doszło.

Informacje tam zawarte dotyczące mnie są całkowicie nieprawdziwe. Są kłamstwem. Odbieram to jako kolejną prowokację środowiska PiS wobec mnie

- napisał Nitras.

Poseł PO zapowiedział też, że "w związku z publicznym pomówieniem o przestępstwo i złożeniem fałszywego powiadomienia o przestępstwie", jego pełnomocnik także złoży zawiadomienie przeciwko poseł Iwonie Arent.

Zawiadomienie będzie dotyczyło przestępstw z art. 212 i 238 Kodeksu karnego, czyli zniesławienia i złożenia fałszywego zawiadomienia o przestępstwie.

Więcej o:
Komentarze (248)
Iwona Arent: Poseł PO uderzył mnie i znieważył. Sławomir Nitras zaprzecza
Zaloguj się
 • cezaryk

  Oceniono 86 razy 72

  > wulgarnie znieważył
  Wypsnęło mu się słowo „Konstytucja”? Na miejscu tej pani też bym się wściekł.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 60 razy 50

  Gdyby nie była z PiSu to można by jej uwierzyć,
  ale jej partia przegrała zbyt wiele procesów za swoje kłamstwa
  żeby dawać wiarę w ich słowa.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 52 razy 44

  Mateusz Morawiecki został sądownie uznany za kłamcę i musiał publicznie przepraszać
  - uważam, że tak samo będzie w jej przypadku.

 • kociba

  Oceniono 42 razy 36

  Uprzejmie donoszę, że pani że posłanka Arent publicznie mnie znieważa, niszczy moją psychikę i dobre samopoczucie swoimi bełkotliwymi wypowiedziami i samym widokiem. Proszę świadków o poświadczenie

 • sowaprzemadrzala

  Oceniono 43 razy 35

  Bidula. 6 tygodni szukała adresu prokuratury, żeby złożyć zawiadomienie.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 36 razy 34

  Czyżby wulgarne zachowanie posła objawiało się użyciem obecnie obelżywych słów 'konstytucja" i "Lech Wałęsa"czy nie daj Bóg "pan Jarek"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX