Rafał Trzaskowski przedstawia swoją drużynę. Są nowe twarze i aktywistki miejskie

Nowy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zorganizował pierwszą konferencję prasową, na której przedstawił skład swojego gabinetu. Nowe twarze w jego zespole to między innymi Paweł Rabiej i Robert Soszyński. Trzaskowski zaprosił też do współpracy aktywistki miejskie.

Pierwszy dzień po zaprzysiężeniu na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zaprezentował skład swojego gabinetu.

- Przyszedł czas, żeby zaprezentować państwu moją drużynę, moich współpracowników i współpracowniczki, z którymi będę realizował mój program i program Koalicji Obywatelskiej - mówił podczas przedstawiania składu  nowego zespołu.

Dwaj nowi wiceprezydenci: Paweł Rabiej i Robert Soczyński

W zespole Trzaskowskiego znalazło się czterech wiceprezydentów. Na swoich stanowiskach pozostali Renata Kaznowska, która będzie odpowiadała za biuro edukacji, sport i politykę lokalową oraz Michał Olszewski, który zajmie się biurem funduszy europejskich i polityką rozwoju.

Nową twarzą w gabinecie jest Paweł Rabiej z Nowoczesnej, który jako wiceprezydent ma odpowiadać za sprawy reprywatyzacji i biuro spraw dekretowych.

- Paweł pomagał mi podczas kampanii wyborczej, a teraz będzie mi pomagał także w ratuszu. To osoba bardzo doświadczona i przede wszystkim otwarta na dialog - powiedział Trzaskowski. Jak dodał, zależało mu, żeby kwestią reprywatyzacji zajęła się w jego gabinecie nowa osoba.

Czwartym zastępcą Rafała Trzaskowskiego został Robert Soszyński, były burmistrz Mokotowa i przewodniczący sejmiku Mazowsza, a także członek Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. Będzie odpowiadał za biuro infrastruktury i transportu oraz biuro mienia i skarbu państwa.

Aktywistki miejskie w zespole Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że do jego zespołu dołączają dwie aktywistki ruchów miejskich. Aldona Machnowska-Góra będzie koordynatorką biura do spraw kultury i komunikacji społecznej.

Z kolei Justyna Glusman (kandydatka na prezydenta Warszawy z ramienia ruchów miejskich) będzie odpowiadać za zróżnicowany rozwój i zieleń, a także za działania zmierzające do zwalczania smogu.

Jak dodał Rafał Trzaskowski, jego prezydentura będzie czasem "mądrej koordynacji, ale również zmiany".

- Staje ze mną bardzo zróżnicowany zespół, przygotowany do rozmaitych wyzwań i do realizacji obietnic programowych - podsumował Trzaskowski.

Jak dodał, w poniedziałek 26 listopada przedstawi szczegółowy harmonogram prac swojego zespołu. 

Więcej o: