Rafał Trzaskowski o wyższych cenach prądu: Może skończyć się podwyżkami cen w Warszawie

Rafał Trzaskowski udzielił pierwszego wywiadu po zaprzysiężeniu na prezydenta Warszawy. Mówił o planach na prezydenturę, marszu niepodległości i polityce energetycznej. - Może skończyć się podwyżkami - powiedział Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski pojawił się w czwartek wieczorem w "Faktach po Faktach". To jego pierwszy wywiad po oficjalnym zaprzysiężeniu na prezydenta Warszawy. 

Trzaskowski: Może skończyć się podwyżkami cen

Podczas rozmowy pojawił się wątek polityki energetycznej. Rafał Trzaskowski Powiedział, że przez decyzje Prawa i Sprawiedliwości prąd będzie droższy w całej Polsce, również w Warszawie nawet o "kilkadziesiąt procent".

Będzie to zmuszało samorząd do myślenia o rozwiązaniach, które będą się kończyły podwyżkami cen

- powiedział Rafał Trzaskowski. 

Nie chciał jednak rozwijać tematu. Nie potwierdził, że stołeczny samorząd już teraz myśli np. o podwyżkach cen biletów. Dodał jednak, że obecny rząd podejmuje wiele decyzji, z których konsekwencjami muszą radzić sobie później lokalne władze. 

To zafundował nam rząd PiS. Przez swoją nieudolność przysparzają samorządom problemów

- mówił nowy prezydent Warszawy. 

W przyszłym roku ceny energii elektrycznej mogą pójść w górę nawet o 30-40 proc. Rząd zapowiada rekompensaty dla konkurentów, więc nasze domowe rachunki nie będą wyższe, ale takiej samej ulgi nie mogą spodziewać się firmy i samorządy. Oznacza to, że ceny wielu produktów mogą pójść w górę. Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki w rządzie PO-PSL mówił, że droższe mogą być nawet chleb czy jabłka. 

Trzaskowski będzie współpracował z rządem

Rafał Trzaskowski został również zapytany o współpracę Warszawy z rządem. Przypomniano, że podczas kampanii wyborczej wielu polityków PiS zapewniało kandydata PiS, Patryka Jakiego, że może liczyć na wsparcie rządu przy realizacji inwestycji w Warszawie. 

Nikt nie powiedział mi, "Rafale, będziemy pomagali", ale liczę na to, że skoro rząd zobowiązał się, że pomoże np. przy budowie metra, to nie zawiedzie warszawiaków. To przede wszystkim im obiecywano wsparcie

- mówił Trzaskowski. 

Dodał, że jeśli PiS nie spełni swoich obietnic i zawiedzie mieszkańców dużych miast może liczyć na spadek poparcia w wyborach parlamentarnych i europejskich. 

Poruszono również temat odbudowy Pałacu Saskiego, którą zagwarantował niedawno prezydent Andrzej Duda. Trzaskowski przypomniał, że dawniej mówiło się o tym, że w odbudowanym pałacu miałby znaleźć się stołeczny urząd miasta. 

Jeśli rząd PiS chce mi wybudować ratusz to zapraszam

- zakończył nowy prezydent. 

Więcej o:
Komentarze (101)
Rafał Trzaskowski o wyższych cenach prądu: Może skończyć się podwyżkami cen w Warszawie
Zaloguj się
 • stach_79

  Oceniono 23 razy 11

  Zauważcie co chce PIS dla Polaków - widać po wPISach na forum. Wszystkiego co najgorsze! Och jakby chcieli, żeby Warszawiakom zle się żyło! Takie to zawistne, takie podłe i gburowate!

 • el_rumburak_de_san_escobar

  Oceniono 16 razy 10

  Prąd drożeje, bo PiS wytłukł energetykę odnawialną - kaczor walczy z wiatrakami gorzej niż Don Kichot. Ekologia be, lewacki wymysł, diabelskie machiny, cza po staremu, wunglem smrodzić jak pan buk czykazał, jak z dziada pradziady my polaki patryjotycznie smrodzili. Tylko, że to już się nie opłaca - przynajmniej do póki chcemy być w Unii i przestrzegać unijnego prawa i opłat za emisję CO2, które rosną. Ceny węgla też rosną. A odnawialne źródła energii tanieją. Poza tym to nowy, szybko rozwijający się, nowa technologia, gdybyśmy w to weszli, moglibyśmy stworzyć nowe dochodowe miejsca pracy, zyskać silną pozycję w rynku, który tylko będzie rósł.

 • Krzysztof Kowalski

  Oceniono 7 razy 5

  Kaczyński zniszczył inwestycje w en. odnawialna, bo bał się strajków górników, to teraz będziemy płacić i płakać. Cała Europa zamyka kopanie, a Kaczyński inwestuje w to co nieopłacalne. Okropny zakompleksiony typ

 • coelka

  Oceniono 13 razy 5

  Tak naprawde to ten prad jest problemem dla gmin i miast. Skad wezma pieniadze na opłaty i czy bedziemy miec ciemne niebezpieczne miasta i wygaszone wsie po nocach jak gdzieś za zadupiu swiata. gospodarstwa domowe jakos przezyja, ale pewnie odczuja ,ale to inny problem.

 • ziggybam

  Oceniono 8 razy 4

  PiSowskie ch...ce wciąż nie mogą przetrawić lania, jakie zgotowali im Warszawiacy i inni mieszkańcy miast. Ale mam dla nich dobrą wiadomość. Tak bardzo podwyżki cen prądu to nie wina PiS, że zaraz dostanie jeszcze większe lanie w kolenych wyborach. Polacy lubią lać za niewinność.

 • adalberto3

  Oceniono 21 razy 3

  Krótko mówiąc, w Warszawie zapanują egipskie ciemności. "Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę".

 • acototak

  Oceniono 2 razy 2

  Wysyp pisoruskich płatnych pachołków :)
  здрaвствуйте ребята

 • nessuno

  Oceniono 2 razy 2

  Nowemu Prezydentowi mojego miasta gratuluję i życzę powodzenia w działaniach.
  Panie Trzaskowski, kiedy na Żoliborzu powstanie SPPN? Jak długo jeszcze będziemy użerać się z tabunami słojów, które żoliborskie ulice i uliczki, szczególnie w okolicach metra traktują jak darmowy P&Ride?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX