Kursanci Szkoły Policji w Pile jedli kolację przy parapetach. "Pogarda idzie z góry"

Kursanci Szkoły Policji w Pile musieli zjeść kolację, trzymając talerz na parapecie, krześle lub na własnych kolanach. W Internecie zawrzało. Przyszli policjanci mówią o skandalicznych warunkach i upodleniu.

Jedzący posiłek przy parapetach lub z talerzami na kolanach - taką scenę można było zobaczyć w stołówce Szkoły Policji w Pile. Przyszli policjanci mówią o upodleniu funkcjonariuszy, do którego doszło podczas jednej z kolacji uczniów szkoły policyjnej.

Kursanci Szkoły Policji w Pile jedli kolację, trzymając talerze na parapetach

"Jak co wieczór idziemy z chłopakami na stołówkę spałaszować kolację. Po dotarciu do niej ku naszemu wielkiemu zdziwieniu zauważamy, że na połowę stołówki jest ustawiony jeden duży stół, suto zastawiony, niczym na kolację wigilijną, a do grudnia jeszcze daleko. Wokół stołu pustka, żadnych innych stolików, jak parkiet do tańczenia. W rogu sali zauważamy, że za kolumnami na jakichś 10 metrach kwadratowych upchane zostało około 20 małych stolików, coby funkcjonariusze zakwaterowani na szkole mieli gdzie zjeść" - w swojej relacji napisał jeden z słuchaczy Szkoły Policji w Pile. 

Kto miał zasiąść przy suto zastawionym stole, a kto przy dwudziestu ustawionych obok siebie stolikach? W Szkole Policji w Pile odbyło się szkolenie połączone z IX Seminarium Prawniczym. Gośćmi szkoły byli w tym czasie przedstawiciele środowisk akademickich oraz służb mundurowych i to dla nich przygotowano wystawną kolację. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jak twierdzą kursanci szkoły, przy dwudziestu stolikach upchniętych w kącie sali miało zjeść kolację około 300-400 uczniów Szkoły Policji w Pile.

Nietypowa kolacja policjantów. "Pogarda do funkcjonariusza idzie z samej góry"

Całą sprawę nagłośniła strona "Mundurowi dziękują rządowi", która od dłuższego czasu komentuje na Facebooku sprawy związane z protestem służb mundurowych i warunkami pracy policjantów. Autorzy strony jednoznacznie potępiają sytuację, która miała miejsce w Szkole Policji w Pile

Pogarda do funkcjonariusza idzie z samej góry. Z komend głównych i wojewódzkich, gdzie obowiązuje zakaz korzystania z głównych schodów. Plebs pomyka bocznymi nawami, bo Schody Komendanckie to świętość. Taka to szlachta ery nowożytnej. Kiedyś to dziedzic po plecach takiego prostaka na konia wsiadał, a teraz się włościanin uwłaszczył na państwowej komendzie i cud, że go w lektyce nie noszą, a tylko schody ma dla siebie.Tymi komendanckimi schodami stosunek do niższych stopniem przemieszcza się w dół, aż do stołówek dla kursantów na szkółkach"

- czytamy na stronie "Mundurowi dziękują rządowi"

Szkoła Policji w Pile odpiera zarzuty. Miejsc miało być wystarczająco dużo

Jak informuje portal onet.pl, rzecznik Szkoły Policji w Pile nadkomisarz Sebastian Wegner odparł zarzuty słuchaczy. Zaznaczył on, że wyniki analizy monitoringu wskazują na to, że przygotowano wystarczającą ilość miejsc dla kursantów, o czym mają świadczyć m.in puste krzesła, widoczne na fotografiach opublikowanych w Internecie. Zauważył także, że słuchacze nie zgłaszali swoich uwag podczas kolacji.

- Nie stwierdzono, aby na miejscu swoje zastrzeżenia zgłaszali słuchacze. Bez trudności, nawet na udostępnionych publicznie fotografiach naliczono co najmniej dziewięć wolnych miejsc przy stolikach. Spożywanie posiłków w inny sposób jest indywidualną decyzją każdego z nas. Trudno jest odnieść się do anonimowych wpisów i komentarzy osób, które nawet nie były na miejscu. Przygotowane na podstawie anonimów relacje zwykle są nierzetelne i pozbawione obiektywizmu - powiedział nadkomisarz Sebastian Wegner. 

Więcej o:
Komentarze (110)
Szkoła Policji w Pile. Kursanci jedli kolację, trzymając talerze na parapetach
Zaloguj się
 • andhy

  Oceniono 37 razy 35

  Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało!

 • admo70

  Oceniono 23 razy 19

  Za to prosiaczek Zieliński wpie... na salonach. Cieszycie się młodzi policjanci....

 • Henryk Gasior

  Oceniono 19 razy 17

  Nie martwcie się zato później będziecie mogli zaszczytnie pilnować domu swemu ministrowi.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 18 razy 16

  Skoro Policja pozwala przestępcy Kamińskiemu spacerować po ulicy to niech się nie dziwią że reszta mafii z PiS traktuje ich jak kundle!
  By wyłapać wszystkich członków kacapskiego PiS wystarczyłoby Policji dwa dni!

 • ja20034

  Oceniono 12 razy 12

  Współczuję, jako ludziom.
  Ale skoro pozwalacie sobie ciąć konfetti, przypinać skrzydła, pilnować pomników, zatrzymywać za okrzyk "Lech Wałęsa", nosić parasole za dupkami... to znaczy, że można Was już dokumentnie zeszmacić. I to właśnie z Wami robią. Więc o co kaman?

 • lm648

  Oceniono 12 razy 12

  To jest nieład organizacyjny logistyki i komendy szkoły. Wszystko można było pogodzić we właściwy sposób organizując w odpowiednich różnicach czasowych kolacje. Jednak brak kompetencji oraz doświadczenia życiowego organizatorów spowodowało takie nie porozumienie. A może pani kucharce spieszyło się do domu i tak zarządziła :) )))

 • malgorzata.ewa.golab

  Oceniono 12 razy 12

  Kolacja to kolacja, bywają utrudnienia podczas przyjmowania gości, ale fascynująca jest informacja o schodach zarezerwowanych dla komendanta... Nie wpadłabym na taki pomysł nawet po dużej wódce... No ale ja jestem gorszy sort...

 • artur-borubar

  Oceniono 16 razy 12

  Niech się cieszą, wszakże mogli policjantom w ogóle nie dać jeść! Ludzkie Pany!

 • impala

  Oceniono 10 razy 10

  wolałabym zjeść kolację na parpecie niż jechać konno z przypietymi skrzydełkami aniołka... albo wycinać konfetti przez kilka godzin...
  Tak, że....no, państwo policjanci, szanujcie się sami, jesli chcecie szacunku innych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX