Rafał Trzaskowski wypowiedział się ws. pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

Rafał Trzaskowski został zaprzysiężony na prezydenta Warszawy. W jednym z pierwszych wywiadów po ślubowaniu, "Super Express" zapytał nowego prezydenta Warszawy, czy podoba mu się pomnik Lecha Kaczyńskiego.

Rafał Trzaskowski odpowiedział jednym zdaniem. "Jest wyjątkowo brzydki" - ocenił pomnik Lecha Kaczyńskiego, który 10 listopada stanął na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Rafał Trzaskowski o pomniku Lecha Kaczyńskiego: "Jest wyjątkowo brzydki"

Rafał Trzaskowski podkreślił także, że jego zdaniem Lech Kaczyński zasługuje na pomnik w Warszawie, ale ma "problem z próbą zafałszowania historii i z twierdzeniem, że Kaczyński był największym mężem stanu od czasów Piłsudskiego". Nowy prezydent Warszawy zaznaczył, że Lech Kaczyński ma swoje zasługi dla stolicy i że lepszym pomysłem mogłoby być postawienie takiego pomnika np. w okolicach Muzeum Powstania Warszawskiego, pod warunkiem, że zostałoby to ustalone po konsultacjach społecznych i we współpracy rządu z samorządem.

"Wszystko to musi być robione z poszanowaniem prawa i w uzgodnieniu z Radą Miasta. Wydaje mi się, że można by spokojnie wypracować w tych kwestiach porozumienie. A zupełnie czym innym jest budowanie, z pogwałceniem prawa, pomnika, który ma przysłonić Piłsudskiego" - powiedział Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla "Super Expressu".

Kontrowersje wokół pomnika Lecha Kaczyńskiego

Przypomnijmy, że pomnik Lecha Kaczyńskiego został odsłonięty na Placu Piłsudskiego w Warszawie 10 listopada, na dzień przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości. Pomnik ma wysokość ok. 7 metrów i zdaniem wielu komentatorów dominuje nad okolicą, sprawiając, że pomnik Józefa Piłsudskiego, który stoi nieopodal i jest cofnięty wgłąb placu, staje się jeszcze mniej widoczny.

Więcej o:
Komentarze (172)
Trzaskowski komentuje pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie
Zaloguj się
 • czarnyminio

  Oceniono 76 razy 72

  Lech Kaczyński to postać bajkowa,zmyślona.Jego pomnik kiedyś będzie stał w Łodzi.W muzeum filmów animowanych SE-MA -FOR,Obok Kolargola i Misia Uszatka.Przepraszam ale cholera mnie bierze...

 • czemrok

  Oceniono 67 razy 63

  A kim był ten facet z pomnika? Proszę wycieczki to tylko brat,tego co siedzi

 • berek-oberek

  Oceniono 44 razy 36

  Pan Trzaskowski się myli, to nie pomnik L.K stanął na Placu Józefa Piłsudskiego, lecz posła Suskiego.

 • lusjola

  Oceniono 36 razy 34

  Gratulacje Panie Rafale większej radości nie sprawił nikt z posłów (kandydatów). Nie będzie Budapesztu z Warszawy!!! Bardzo się cieszę!!! Trzymam kciuki za owocną pracę.

 • art_102

  Oceniono 37 razy 31

  Panie Trzaskowski gratuluję wygranych wyborów ale niech a nie będzie za miły. Nie zawsze mozna postąpić dyplomatycznie, czasami trzeba powiedzieć coś wprost.
  LECH KACZYŃSKI NIE ZASŁUGUJE NA ŻADEN POMNIK!
  Do czasów Dudy to był najbardziej nieudolny i żałosny prezydent jakiego mieliśmy. Na międzynarodowych forach wzbudza konsternację, politowanie i wręcz zażenowanie, jak przed zabraniem głosu w sprawie poparcia jakiegoś postulatu na międzynarodowym spotkaniu dzwonił na oczach zebranych do brata z pytaniem czy ma sie zgodzić,czy nie.
  Może prywatnie był poczciwiną, ale to za mało na jakikolwiek pomnik.
  Nie róbmy sobie jaj, raczej społeczeństwo czeka na jego wyjazd z Wawelu.
  NIE, DLA POMNIKA KACZYŃSKI W TYM KRAJU NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX