Syn wiceministra szefem spółki należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Odpowiada za mundury

39-letni Jakub Banaś, syn wiceministra finansów Mariana Banasia, jest prezesem Przedsiębiorstwa Sprzętu Ochronnego "Maskpol", będącego częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Podkreśla, że pracę dostał dzięki zawodowym osiągnięciom i nie uczestniczył w tym jego ojciec.

Jakub Banaś, syn wiceministra finansów Mariana Banasia, od września jest prezesem Przedsiębiorstwa Sprzętu Ochronnego "Maskpol" - podaje Wp.pl. 39-latek objął to stanowisko we wrześniu.

Spółka "Maskpol" jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zajmuje się m.in. produkcją hełmów, kamizelek kuloodpornych, masek przeciwgazowych, tarcz, pałek i ubiorów przeciwuderzeniowych. Ochronne umundurowanie produkowane przez "Maskpol" trafia nie tylko do wojska, ale również do policji i straży granicznej.

 

Jakub Banaś w rozmowie z Wp.pl przekonuje, że stanowisko zawdzięcza nie ojcu, a wiedzy, doświadczeniu i decyzjom, które podejmował jeszcze jako doradca zarządu.

"Nowy prezes podkreśla, że jego sukcesem jest zlecenie szycia mundurów polskim podwykonawcom, w tym zakładom pracy chronionej „Elremet” i „Wybrzeże”. Materiał na mundury również jest produkowany w Polsce" - informuje portal.

Kilka dni temu Polska Grupa Zbrojeniowa informowała, że "Maskpol" dostarczy Siłom Zbrojnym 148 tys. mundurów polowych oraz letnich za kwotę ok. 80 mln zł. - Kolejne zamówienie, które nasza firma zrealizuje dla Sił Zbrojnych RP jest najlepszym potwierdzeniem jakości naszych wyrobów - komentował wówczas Jakub Banaś.

Jakub Banaś w spółce "Maskpol"

Jak czytamy na stronie spółki "Maskpol", Jakub Banaś jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także doktorantem wdrożeniowym na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Do Polskiej Grupy Zbrojeniowej trafił w 2017 r., został tam dyrektorem wykonawczym. W marcu tego roku objął stanowisko doradcy zarządu PGZ, a w czerwcu - pełnomocnika zarządu spółki Maskpol ds. kontraktów mundurowych.Kilka miesięcy później był już prezesem zarządu.

W latach 2010-2016 był dyrektorem finansowym spółki X4 Poland, zajmującej się hotelarstwem. Od 2010 do 2013 r. był dyrektorem generalnym i członkiem zarządu spółki Drabest, działającej w branży metalurgicznej.

Przez 4 lata był również partnerem w Krakowskiej Kancelarii Prawa Gospodarczego, a przez 3 lata (do 2017 r.) dyrektorem zarządzającym w firmie doradztwa strategicznego Open Qualis.

Rzeczniczka rządu: Dzieci polityków są zdolne, wykształcone, znają języki i nie potrzebują mamy albo taty

Więcej o: