Prokurator nie poinformował Ziobry na czas ws. afery KNF. RMF FM: Został ukarany

Zbigniew Ziobro dopiero po kilku dniach dowiedział się o tym, że Leszek Czarnecki złożył zawiadomienie ws. rzekomej oferty korupcyjnej. Ministra nie poinformował prokurator, a teraz wyciągnięto wobec niego konsekwencje - podaje RMF FM.

W sprawie głośnej już afery KNF milioner Leszek Czarnecki zawiadomił prokuraturę 7 listopada. Wtedy złożył doniesienie, wg którego ówczesny szef KNF Marek Chrzanowskiego miał złożyć mu propozycję korupcyjną. O poważnej sprawie Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro dowiedział się dopiero 13 listopada. 

Ziobro w oświadczeniu mediów zapewniał wtedy, że "jest to taki normalny obieg pism" - podaje. - Proszę pamiętać, że w międzyczasie mieliśmy okres świąteczny, który wpłynął na bieg tego pisma - zwracał uwagę. 

Jednak jak podaje RMF FM, w rzeczywistości nie uznano tego za "normalny obieg". Według informacji radia jeden z prokuratorów, który miał być odpowiedzialny za to, że nie przekazano Ziobrze informacji odpowiednio szybko, złamał nowe procedury w Prokuraturze Krajowej. 

W sprawie miało zostać przeprowadzone postępowanie wyjaśniające. Gdy ustalono, że prokurator nie zrealizował wewnętrznych zaleceń, wyciągnięto wobec niego konsekwencje. Przeniesiono go z prokuratury krajowej do rejonowej. 

Wysłaliśmy do Prokuratury Krajowej pytania o te doniesienia i czekamy na odpowiedź.

Afera KNF

Leszek Czarnecki 7 listopada złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Marka Chrzanowskiego, gdy ten był przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego.

Wg relacji Czarneckiego, ówczesny szef KNF miał zaoferować przychylność dla jego banku w zamian za około 40 milionów złotych. Do złożenia propozycji miało dojść podczas marcowej rozmowy, którą biznesmen nagrał, a ujawniła 13 listopada "Gazeta Wyborcza". Po tym Marek Chrzanowski podał się do dymisji.

Tego samego dnia pojawiła się informacja, że do prokuratury wpłynęło drugie zawiadomienie w sprawie KNF. Radio ZET podało, że pismo dotyczyło Zdzisława Sokala, doradcy prezydenta i prezesa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który miał według zawiadomienia "lobbować w KNF na rzecz doprowadzenia do upadłości Getin Noble Banku".

Więcej o:
Komentarze (94)
Prokurator nie poinformował Ziobry na czas ws. afery KNF. Ukarano go
Zaloguj się
 • earthboundmisfit

  Oceniono 32 razy 28

  Czyżby szanowny pan Zero nie sprawował należytej kontroli nad swoimi podwładnymi?

 • cezar85

  Oceniono 28 razy 26

  nie dało się sprawie ukręcić łba

  ale nic straconego, bo nie ma takiej afery, której pis nie zrzuciłby na Tuska

 • chi-neng

  Oceniono 29 razy 25

  Zaczyna się robić i coraz ciekawiej i coraz 'bliżej 2007, czyli Kaczyńskiego PC ERY' i JEJ KOŃCA... Niebawem....mam nadzieję ...
  :).

 • jarek_z_krwia_na_rekach

  Oceniono 25 razy 23

  Takie numery to nie z nami, zerro!
  Jaką dostał odprawę oraz w której spółce i jaką od jutra ma pensję?

 • jurek4491

  Oceniono 24 razy 22

  Ziobro zadziałał błyskawicznie :
  - CBA do KFN-u wysłał po półtora dnia
  - do domu Chrzanowskiego po tygodniu

 • 41janina

  Oceniono 24 razy 20

  Musial poczekac do trzynastego bo nie bylo jeszcze instrukcji od kordupla.

 • sierra65

  Oceniono 26 razy 20

  groźny bryś tzn zbyś zazgrzytał zębami aż od tego w gacie popuścił i do PE nie dojechał :-)))

 • terazjakinick

  Oceniono 21 razy 19

  A Zbyszek Z. zdematerializowal się. Czyżby stan zdrowia pogorszył się?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX