Rzeczniczka rządu o dzieciach polityków: Młodzi, wykształceni, zdolni, decydują o swoim życiu

- Dzieci polityków są młodymi, wykształconymi, znającymi języki ludźmi, którzy decydują o wyborze własnej drogi życiowej - powiedziała w Radiu Plus rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, odpowiadając na pytanie o zatrudnienie syna ministra koordynatora ds. służb specjalnych w Banku Światowym.

Dzisiaj portale tvn24.pl i wyborcza.pl nagłośniły informację, że syn ministra koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego pracuje w Banku Światowym. 29-letni Kacper Kamiński pracuje tam od lata tego roku.

Gdy rano pojawiła się ta wiadomość, szeroko komentowali ją politycy PiS, a wczesnym popołudniem rzeczniczka partii Beata Mazurek zapowiedziała, że sprawa będzie wyjaśniana, natomiast Jarosław Kaczyński i kierownictwo partii o niej nie wiedzieli. Zaznaczyła jednocześnie, że 29-letni Kamiński nie jest pracownikiem NBP, a pracę dostał na wniosek dyrektora wykonawczego Banku Światowego.

Kopcińska: Dzieci polityków są młodymi, wykształconymi, znającymi języki ludźmi

Rankiem jednak o sprawę pytana była m.in. rzeczniczka rządu premiera Mateusza Morawieckiego Joanna Kopcińska. W Radiu Plus stwierdziła:

Panie redaktorze, dzieci polityków są młodymi, wykształconymi, znającymi języki ludźmi, którzy decydują o wyborze własnej drogi życiowej (...) Tylko dlatego, że ktoś jest młody, zdolny, wykształcony, nie może może być podejrzewany, pomawiany o to, że ktoś mu załatwił pracę

Jak przekonywała rzeczniczka rządu, takie przedstawianie sprawy "jest krzywdzące" i nie można "pójść w tym kierunku". - Każdy jest kowalem swojego losu, dzieci polityków mają prawo, kształcą się, znają języki, i nie można wszystkiego wiązać z mamą albo tatą - zaznaczyła.

Więcej o:
Komentarze (186)
Joanna Kopcińska o dzieciach polityków: Młodzi, wykształceni, decydują o swoim życiu
Zaloguj się
 • zd46

  Oceniono 56 razy 56

  Pani Kopcińska, a dzieci pozostałych Polaków są: stare, nie wykształcone, nie , znające języków obcych i nie potrafią decydować o wyborze własnej drogi życiowej , po prostu to jest "gorszy sort"? Pozostałe dzieci, pani Kopcińska, walczą same, z przeciwnościami losu i waszą władzą o swoje być albo nie być, natomiast wasze dzieci "karmią się z rodzicami-politykami przy korytach rządowych". Waszym dzieciom "byk się cieli" a naszym dzieciom "wiatr w oczy". Pani Kopcińska, więcej szacunku dla Polaków spoza PiS-u i waszych koterii.

 • justas32

  Oceniono 58 razy 56

  Młodzi, wykształceni, zdolni, uwłaszczeni na państwowych synekurach - tylko media się czepiają ...

 • dornjuan

  Oceniono 50 razy 48

  No proszę jak szybko okazało się, że jak problem dotyczy PISowców to już się nie mówi "resortowe dzieci" lecz młodzi i zdolni ! Buhahahaha.

 • def11

  Oceniono 49 razy 47

  "Dzieci polityków są młodymi, wykształconymi, znającymi języki ludźmi, którzy decydują o wyborze własnej drogi życiowej.."

  ale tylko dzieciom polityków PiS-u należy się dobra fucha :)

 • ziggybam

  Oceniono 39 razy 37

  Młodzi, wykształceni, zdolni...
  … ale tylko ci z PiSu.
  Pozostali to resortowe dzieci.

  Kaczyzm zostanie zniszczony.

 • joankb

  Oceniono 35 razy 35

  Ręce opadają. Ta pani w ogóle nie rozumie o co chodzi.
  Setki niezłych polskich i międzynarodowych firm prowadzi rekrutacje.. Można bez trudu wykazać swoje talenty i setki młodych to robi.
  A pisdzieci tylko z polecenia, z nadania, z wyboru jakiegoś partyjniaka..

 • tr1975

  Oceniono 29 razy 29

  Trudno w to uwierzyć, skoro do polityki garną się największe odpady społeczeństwa.

 • hi2per

  Oceniono 31 razy 29

  Tych "młodych,pięknych oraz zdolnych" zapraszam do normalnego aplikowania w sektorze prywatnym. Chętnie bym się temu przyjżał. Podejrzewam, że miałbym niezły ubaw.

 • jare_jare

  Oceniono 33 razy 29

  Dziękuję, blond człowieku. Zawsze prawackie lemingi w rozmowach f2f wyciągały ten zlepek "młodzi, wykształceni, z dużych miast". Będę Panią cytował - ich argument ostateczny przepadnie jak prawo i sprawiedliwość podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX