Nowoczesna i PO chcą "odpalić" komisję śledczą ws. KNF. Mazurek odpowiada przekazem dnia

Opozycja chce komisji śledczej ws. KNF i wyjaśnień ws. syna Mariusza Kamińskiego. Tymczasem rzeczniczka PiS deklaruje, zgodnie z partyjną mantrą, że komisji śledczej nie będzie, ponieważ komisja "jest potrzebna wtedy, gdy nie działają instytucje państwa".

Opozycja szykuje się na najbliższe posiedzenie Sejmu, głównie w kontekście afery w Komisji Nadzoru Finansowego. Sławomir Neumann, szef klubu Platformy Obywatelskiej, zapowiedział, że na środowym posiedzeniu Sejmu jego partia złoży projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej ds. afery KNF.

Nowoczesna idzie w sukurs kolegom z opozycji - zamierza złożyć nowelizację ustawy o komisji śledczej, tak, by do jej powołania potrzeba było tylko 154 głosy "za", a nie jak dotychczas: większości bezwzględnej. Gdyby nowelizacja została przyjęta, to opozycja miałaby możliwość stworzenia komisji przy obecnym układzie sił w Sejmie.

Tymczasem zgodnie z zapowiedziami rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, partia rządzącą nie zamierza w ogóle pochylać się nad wnioskami o komisji śledczej. Wicemarszałek Sejmu argumentując takie stanowisko swojej partii sięgnęła po znane z ostatnich dni hasła o "działających instytucjach państwa".

- Nie poprzemy żadnego wniosku o powołanie komisji śledczej. Komisję powołuje się, gdy nie działają instytucje państwa - póki co, działają - oznajmiła na Twitterze Mazurek, te słowa padły też na konferencji w Sejmie:

Gdyby rzeczywiście te instytucje funkcjonowały dzisiaj tak, jak funkcjonowały za czasów PO, kiedy mieliśmy aferę VAT-owską, kiedy mieliśmy aferę Amber Gold, to zasadne byłoby powoływanie tej komisji. Póki co, to instytucje działają. Jeśli się okaże, że nie będą działały to wtedy będziemy podejmować decyzje
Więcej o:
Komentarze (123)
Afera KNF. Opozycja chce komisji śledczej. Rzeczniczka PiS ucina: Nie poprzemy
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 31 razy 31

  komisji śledczej nie będzie, ponieważ komisja "jest potrzebna wtedy, gdy nie działają instytucje państwa".
  znaczy, działalność instytucji państwowych była zawieszona na czas, gdy Wasserman ośmieszała się przed Tuskiem?

 • def11

  Oceniono 31 razy 31

  UKŁAD się broni, czyli grupa trzymająca władzę na komisję się nie zgodzi.
  Ot cała prawda o "dobrej zmianie".

 • trzynasty

  Oceniono 27 razy 27

  Działają, a jakże, i to bardzo sprawnie panie mazurku - CBA w domu prezesa KNF tydzień po ujawnianiu afery - jesteście wszyscy w tym umoczeni, a najbardziej twój kulawy pryncypał. wszystkie ślady prowadzą do bunkra genseka na zolim borzu. mam nadzieję, że już wkrótce kratka nie tylko będzie się wam kojarzyła ze spódnicami szkockimi. Tfu!

 • grosz-ek

  Oceniono 27 razy 23

  O polskiej aferze korupcyjnej w nadzorze finansowym piszą na najważniejszych rynkach finansowych świata. W ich oczach polski rynek finansowy stracił jakąkolwiek wiarygodność. Nawet klienci w oddziałach Getin Banku i Idea nie chcą wierzyć w rządowe gwarancje, a zapewnienia Komitetu Stabilności Finansowe podpisane przez premiera, ministra finansów, prezesów KNF, NBP i BFG - czyli wszystkich świętych z PiS - określają jako "kłamstwa". Wyjaśnieniem sprawy ma kierować człowiek, któremu prezes NBP dla jego syna załatwił dobrze płatną pracę w Banku Światowym. I jeszcze rękami nogami bronią się przed komisją śledczą.

  Czy prezesowi PiS naprawdę zależy na dobru Polski, czy tylko na swoim własnym?

 • ps11111ps

  Oceniono 22 razy 22

  Pani Mazurek!!! To po co tworzyliscie komisje do spraw VAT, AmberGold skoro panstwo dziala tak super??? To w koncu dziala czy nie dziala, niech się Pani w końcu zdecyduje bo póki co jest Pani mocno rozchwierutana w tej pokrętnej logice

 • 7ogamihcra

  Oceniono 21 razy 21

  Działają służby...a pewnie że działają i to ostro...aby usunąć wszelkie dokumenty i dowody.
  Na początek dały Chrzanowskiemu trzy godziny na wyjęcie "czegoś" z kasy pancernej i opuszczenie w pośpiechu biura KNF. Teraz przesłuchano Czarneckiego i zobowiązano go do milczenia, bo "tajemnica śledztwa" , dalej należy się spodziewać pewnie jakiejś epidemii wśród pisowskich przestępców, a może nawet "przypadkowych" wypadków i samobójstw.
  Podobno widziano Ziobrę jak kupował dywan i kilka miotełek...

 • marc.pl

  Oceniono 19 razy 19

  Gdzie są ci antystemowcy od Kukiza? Ujawniła się afera szyta grubymi nićmi przez PiS a od Kukiz zapadli się pod ziemię.

 • bloodborne

  Oceniono 19 razy 19

  PiSdy się boją.

  Ale najlepszy jest ich elektorat.
  Boshe, jak oni lubią być dymani!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX