Przypomnieli wpis Kacpra Kamińskiego z 2016 r. Kpił z Petru, który pracował w Banku Światowym

Media przypominają wpis na Twitterze Kacpra Kamińskiego. W 2016 r. dołączył do kpin z Ryszarda Petru, który pracował w Banku Światowym. W tej samej instytucji pracuje obecnie syn koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

29-letni Kacper Kamiński, syn koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, latem tego roku zaczął pracę w centrali Banku Światowego - informują tvn24.pl i "Gazeta Wyborcza". Jego zatrudnienie miał rekomendować prezes NBP Adam Glapiński.

Sam zainteresowany przekonuje, że ma "wszelkie kompetencje i doświadczenie zawodowe". Mariusz Kamiński zaprzecza z kolei, by kiedykolwiek zabiegał o zatrudnienie syna w Banku Światowym.

Kamiński "podaje" wpis o Petru

Portal Money.pl przypomniał jednak wpis, który umieścił na Twitterze użytkownik "Kacper Kamiński" w 2016 r. Opublikował ironiczny komentarz, którego autorem był ówczesny poseł PiS Krzysztof Łapiński.

"Ryszard Petru - 29 lat, ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym, przed objęciem funkcji asystent i doradca Leszka Balcerowicza. #Misiewicze" - napisał Łapiński. Ten sam wpis ukazał się również na profilu Kacpra Kamińskiego. 

https://twitter.com/Kacper_Kaminski

Komentarz odnosił się do kariery byłego przewodniczącego Nowoczesnej, a obecnie lidera partii Teraz! Ryszarda Petru. 29-letni Petru w 2001 r. (wówczas szefem NBP był Leszek Balcerowicz) został ekonomistą w Banku Światowym. Do 2004 r. zajmował się tam m.in. reformą finansów publicznych. Po kilkuletniej pracy w BŚ Petru zaczął pracę w bankach prywatnych w Polsce.

Nie jest stuprocentowo pewne, czy konto "Kacper Kamiński" rzeczywiście należy do syna koordynatora służb specjalnych. Wszystko jednak na to wskazuje - chętnie publikuje wpisy popierające Prawo i Sprawiedliwość, a w kwietniu 2015 r. zaapelował o podpisywanie petycji w obronie Mariusza Kamińskiego. Kacper Kamiński udostępnia również wpisy Macieja Wąsika - zastępcy koordynatora służb.

Dodatkowo, profil "Kacper Kamiński" obserwują na Twitterze m.in. wspomniany wcześniej Maciej Wąsik, były prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński i były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

Więcej o:
Komentarze (237)
Przypomnieli wpis Kacpra Kamińskiego z 2016 r. Kpił z Petru, który pracował w Banku Światowym
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 126 razy 118

  Do tego powołanie Sokala do KNF, prawdopodobnie jest nielegalne. Brakuje kontrasygnaty premiera.
  Popsuły nam dziady Polskę. Wszystko na gębę.

 • plutoniczna

  Oceniono 106 razy 104

  "słowo wylatuje ptakiem a wraca kamieniem"

  i kamień dosięgnął Kacpra Kamińskiego

 • antropoid

  Oceniono 102 razy 100

  Z PiSiorami tak od zawsze - im bardziej chcą komuś przywalić, tym mocniej trafiają w SIEBIE.

 • antropoid

  Oceniono 77 razy 77

  To już taka OHYDNA RODZINKA.

  Nie pierwsza w PiS...

 • antropoid

  Oceniono 76 razy 74

  Z PiSem jest jak z internetem - odkąd jest powszechnie dostępny, wiadomo, jak wielu idiotów żyje na świecie. Z PiSiorami podobnie - odkąd dorwali się do głosu widać, ilu debili przyciąga polityka.

 • jerry9

  Oceniono 69 razy 69

  co by o Petru nie powiedzieć to w sprawach bankowych/ekonomii był i jest łebski.

  niech kacper i ten drugi spróbuja asysstentem u Balcerowicza zostać. Na pewno ich weźmie

 • frogman

  Oceniono 66 razy 66

  resortowy bachor

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX