W kancelarii Mateusza Morawieckiego powstaje "czarna lista" mediów? KPRM odpowiada

Informatorzy portalu Wirtualne Media podają, że w kancelarii premiera opracowywana jest "czarna lista" mediów. Miałaby ona służyć temu, by spółki Skarbu Państwa nie reklamowały się w tytułach krytycznych wobec rządu PiS. Doniesieniom tym jednak zaprzecza sama KPRM.

Kilka dni temu informowaliśmy, że szef KPRM Michał Dworczyk rozesłał do spółek Skarbu Państwa pismo, w którym oczekuje przekazania informacji o ich wydatkach na cele marketingowe i promocyjne. "Zwracam się z prośbą o przekazanie w terminie nie późniejszym niż 15 listopada 2018 r. szczegółowego zestawienia wydatków Spółki na cele marketingowe, komunikacyjne, wizerunkowe i sponsoringowe" - można przeczytać w piśmie, do którego dotarł dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek. 

Cel takiego polecenia jest prosty. Kancelaria premiera chce wiedzieć, jakim mediom i ile płacą za promocję państwowe spółki.

"Czarna lista" mediów? KPRM zaprzecza

Teraz portal Wirtualne Media, powołując się na swoje nieoficjalne źródła, informuje, że w KPRM powstaje "czarna lista" mediów. Ma ona zawierać tytuły, z którymi państwowe przedsiębiorstwa nie będą mogły współpracować w zakresie promocji. Rozmówca portalu stwierdza, że chodzi o "koncentrację reklam wokół 'podmiotów sprzyjających'". Jakie media miałyby znaleźć się na liście? - Te, w których pojawiają się jeszcze reklamy spółek państwowych, a które krytykują rząd Morawieckiego. Onet, media Agory, TVN-y - mówi jeden z rozmówców Wirtualnych Mediów. 

Portal zapytał o sprawę kancelarię. Ta jednak zaprzecza, by taka lista była opracowywana. - W KPRM nie istnieją listy o które pan pyta. Nie ma też planów ich tworzenia - odpowiedziało biuro prasowe KPRM.

Więcej o:
Komentarze (219)
W kancelarii premiera powstaje "czarna lista" mediów? KPRM odpowiada
Zaloguj się
 • jedyny_times

  Oceniono 50 razy 48

  A kiedy ktoś widział w Wyborczej czy w TVN jakieś reklamy państwowych spółek? Od kiedy pis doszedł do władzy nie ma tam zleceń z tych podmiotów. Kwestia jak oni chcą docierać ze swoim przekazem do większości ludzi, którzy po prostu nie patrzą na te ich gadzinówki.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 47 razy 47

  Przecież siostry Karnowskie pękną od tych reklam! Ceglaste "Sieci" już emeryci z wielkim trudem unoszą w górę.

 • zgred151

  Oceniono 42 razy 42

  Fajny mamy rzad . Na całym swiecie wszelkie władze dbają , by nie drażnić mediów , bo zawsze konczy sie to źle dla rzadzacych . Widocznie w Polsce uważają inaczej . Ciekawe co sie sprawdzi

 • ziggybam

  Oceniono 42 razy 38

  Powstaje? Przecież taka czarną listę każdy PiSowiec ma wykutą jak pacierz:
  1. Onet, Fakt, RMF - zdradzieccy Niemcy
  2. TVN - UB, SB, politycznie poprawni lewacy z USA
  3. GW i Agora - Izrael, Szechter, Soros

  Za to oblech Rydzyk, gładkolicy Karnosie i paski Kurskiego - to są dopiero media!

 • c.t.k

  Oceniono 38 razy 36

  Chłopaki powinni jednak pamiętać,że media z "czarnej listy",już niedługo będą na "białej".

 • pollion1

  Oceniono 29 razy 29

  dobrze że Trybunę Ludu zamknęli bo jaszcze Jarek <D by sprzedał lub uwłaszczył ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX