Syn ministra dostał posadę w Banku Światowym. Poseł PiS: gdzieś dzieci pracować muszą

- Te pieniądze im się po prostu należały - mówiła Beata Szydło o nagrodach, które otrzymali ministrowie jej rządu. Podobne zdanie ma poseł PiS Jan Mosński, który twierdzi, że "gdzieś dzieci pracować muszą".

Syn ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego pracuje w Banku Światowym - podały portale tvn24.pl i wyborcza.pl. Według informacji dziennikarzy posadę w centrali międzynarodowej instytucji ma od lata tego roku. Jest tam "doradcą wicedyrektora wykonawczego", a także zasiada w jednej z komisji. 

Tuż po tym, jak informacja przedostała się do mediów, komentowano ją w programach publicystycznych. Poseł PiS Jan Mosiński zbagatelizował sprawę:

To zapewne tak istotne, jak to, gdzie moje dzieci pracują. Gdzieś dzieci pracować muszą. Moje pracują w firmach, gdzie zarabiają grosze

- Gdzieś pracują. Jeżeli znajdują pracę, to pracują. Ja do tego nie przywiązuje większej wagi - mówił dalej Mosiński w Polsat News i dodał, że jeśli "ten młody człowiek spełniał wymogi, to nie ma co szukać sensacji",

Uczelnie płaczą za Kamińskim

Poseł PO Jarosław Urbaniak w tym samym programie kpił, że "w przypadku tego 29-latka wszystkie uczelnie ekonomiczne płaczą, że straciły tak wybitnego człowieka. - Syn Kamińskiego (...) nie poszedł na najniższe stanowisko, żeby robić karierę i samu pracować na to, żeby być kimś w tej firmie. Był rekomendowany przez NBP i wskoczył na górną półkę pracowników Banku Światowego - komentował.

"Nie można dzieci polityków wywieźć na bezludną wyspę"

Również rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska nie widzi nic złego w zatrudnieniu 29-letniego Kacpra Kamińskiego na tak prestiżowym stanowisku. - Dzieci polityków są młodymi, wykształconymi, znającymi języki ludźmi, którzy decydują o wyborze własnej drogi życiowej. Nie można dzieci polityków wywieźć na bezludną wyspę tylko dlatego, że polityk dotyka różnych obszarów - mówiła Kopcińska w Radio Plus.

Więcej o:
Komentarze (341)
Syn ministra dostał posadę w Banku Światowym. Poseł PiS: gdzieś dzieci pracować muszą
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 91 razy 87

  Nie dziwi nacisk PiS-u na nacjonalizację, o przepraszam, repolonizację firm. Przecież dla wszystkich członków rodzin, pociotków, znajomych zaczyna brakować intratnych stanowisk, a apetyty rosną.

 • grubymisiek1

  Oceniono 63 razy 59

  Oj tam oj tam. Rodzina (Soprano) na swoim. A poza tym taką pracę to można znaleźć w każdym sklepie z pracą dla dzieci pisministrów.

 • Aro Wik

  Oceniono 58 razy 56

  Pytanie, gdyby przestępca konstytucyjny nie ułaskawił bezprawnie drugiego przestępcy, czy też smarkacz dostałby tą posadę?!

 • Stefan Ziemiański

  Oceniono 47 razy 45

  Oczywiście dzieci polityków PiS. Jeśli innych dostają dobrą posadę to nepotyzm.

 • chi-neng

  Oceniono 40 razy 34

  Wg mnie Wassemanowna powinna wszczac sledztwo przeciw synowi, bo tego rodzaju koligalicje 'bezprawne' :).

 • Janek Krzysztofski

  Oceniono 36 razy 30

  Misiu jak byl w radach nadzorczych to bylo że "gdzies musi zdobyc doswiadczenie"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX