Poranna rozmowa Gazeta.pl z Cezarym Tomczykiem (20.11.2018)

Cezary Tomczyk, poseł PO, był dziś gościem porannej rozmowy w Gazeta.pl. - PiS wiele mówił o rodzinie, i oni rzeczywiście zachowują się jak rodzina, ale rodzina Soprano - stwierdził.

Cezary Tomczyk rozmawiał z Piotrem Maślakiem w Gazeta.pl m.in. o aferze z KNF. Tomczyk opowiedział m.in. o kontroli poselskiej w Ministerstwie Finansów. - Staramy się uzupełniać wiedzę dziennikarzy - zaznaczał.

Cezary Tomczyk o planach przejmowaniu banku za złotówkę

Tomczyk powiedział, że posłowie znaleźli w siedzibie resortu "słynne pismo, które zostało skierowane od ministra finansów, a pochodziło od Marka Chrzanowskiego". - Stwierdza on, że procedura przejęcia banku za złotówkę powinna być wprowadzona natychmiast i powinien być to priorytet państwa. Nie wiem, czy takie zdanie mają też właściciele prywatnych banków, ale po tym, co usłyszeliśmy na taśmach, chyba nie - powiedział Tomczyk.

Tomczyk: PiS jest jak rodzina Soprano

- PiS wiele mówił o rodzinie i oni rzeczywiście zachowują się jak rodzina, ale rodzina Soprano. Nie wiem, czy Polacy, którzy wybierali w 2015 r. PiS, mieli na myśli tę samą rodzinę - powiedział i wspomniał o synu Mariusza Kamińskiego, koordynatora służb specjalnych, który dzięki NBP dostał intratną posadę w Banku Światowym. .

Poseł PO powiedział też o przełamywaniu "mitu, który narósł wokół PiS". - Pada jeden z ogromnych mitów, że może to są dziwni ludzie, może mają głupie pomysły, ale są uczciwi. Ci ludzie nie są uczciwi i to dzisiaj widzimy. Widzimy to po zatrudnianiu dzieci, żon, po żądaniu łapówek. 

Więcej o:
Komentarze (54)
Cezary Tomczyk dla Gazeta.pl: PiS zachowuje się jak rodzina Soprano
Zaloguj się
 • skandy5

  Oceniono 30 razy 30

  Bracia kaczyńscy to historia przekrętów - od FOZZ, Telegrafu, szabrowania majątku RSW począwszy. Teraz SKOKI, GetBack i megaafera z wymuszeniami haraczu od banków

  Ciemny lud dał sobie wmówić, że są uczciwi

 • def11

  Oceniono 22 razy 22

  Tusk miał całkowitą rację mówiąc, że wg dzisiejszych standardów jego dzieci pracowałyby zarządach spółek skarbu państwa ..

 • letho_z_gulety

  Oceniono 20 razy 18

  Nie czarujmy się, PO też pewnie robiło afery. Ale to co robi PiS to granda. Słynna afera taśmowa z ośmiorniczkami to nic w porównaniu z aferami PiS. Poczynając od PC, FOZZ, przez SKOKi, Srebrną, po KNF i pewnie jeszcze dalej. Ale ponieważ ci ludzie są nieudolni, kiedyś to wyjdzie na jaw. A wtedy "suweren" się przekona jak dał się nabić w butelkę na bogoojczyźniane hasełka.

 • duath

  Oceniono 17 razy 17

  Jaki kraj tacy Soprano. :/

 • fctheduck

  Oceniono 16 razy 16

  Pis i PC, czyli 'biznesom braci K." zawsze towarzyszyły afery, przekręty i oszustwa. To jest po prostu organizacja przestępcza, która dorwała się do władzy.

 • kamuimac

  Oceniono 14 razy 14

  no cóż - nawet Capone wpadł przez podatki . pewne papiery nigdy nie płoną jak to powiedział klasyk .

 • liftertoja

  Oceniono 11 razy 11

  Były ośmiorczniki - a jest OSMIORNICA.

 • jurek4491

  Oceniono 13 razy 11

  Wszystko wskazuje na to że PiS da na tej aferze POLEGNIE .
  I to test zadanie dla dziennikarzy i opozycji bo PiS da robi wszystko żeby sprawę zamieść pod dywan .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX