Szykują się zmiany w rządzie w związku z aferą KNF. "Fakt": Szydło wśród kandydatów do dymisji

Afera KNF może oznaczać przyspieszenie rekonstrukcji rządu - podaje "Fakt". Jak ustalili dziennikarze, do wymiany ma być sześcioro ministrów. W tym kontekście pada m.in. nazwisko byłej premier.

To nie "rekonstrukcja", a "korekta", bo tego słowa woli używać prezes PiS Jarosław Kaczyński, który uznaje tylko jedną rekonstrukcję w trakcie kadencji, a ta została przeprowadzana, gdy władzę z rąk Beaty Szydło odebrał Mateusz Morawiecki. Prawdopodobnym terminem - zdaniem polityków, z którymi rozmawiał "Fakt" - jest "na Mikołaja", czyli w okolicach 6 albo 24 grudnia. Ci sami politycy przyznają, że kryzys związany z aferą KNF jest bardzo poważny.

Czyje nazwiska pojawiają się w kontekście "korekty"? Dotychczas mówiono o pięciu osobach - wicepremier Beacie Szydło, minister ds. pomocy humanitarnej Beacie Kempie, minister edukacji narodowej Annie Zalewskiej, ministrze energii Krzysztofie Tchórzewskim i ministrze infrastruktury Andrzeju Adamczyku. 

Prezes miał dać jednak zgodę na wariant "pięć plus jeden". Szósta osoba nie jest znana, ale tu znów pojawiają się spekulacje i padały nazwiska  Mariusza Błaszczaka (miałby objąć fotel marszałka Sejmu) lub Zbigniewa Ziobry, z którym Morawiecki jest skonfliktowany. "Jednak większość naszych rozmówców z grona władz partii twierdzi, że prezes nie zdecyduje się na tego kalibru dymisje, bo wywracałyby cały obecny układ władzy" - czytamy w "Fakcie".

Więcej o:
Komentarze (415)
Szykują się zmiany w rządzie w związku z aferą KNF. "Fakt": Szydło wśród kandydatów do dymisji
Zaloguj się
 • bloodborne

  Oceniono 98 razy 86

  Wyborcy PiS lubią być dymani.

  Za pińcet złotych coraz bardziej wypinają dudę.

 • falbor

  Oceniono 73 razy 67

  Wiele wskazuje, że ta afera może być dla dużej części społeczeństwa punktem zwrotnym w ocenie tej władzy... I oby tak się stało, bo już najwyższy czas powstrzymać tę postępującą degradację!
  Łamanie konstytucji, demontaż mechanizmów kontrolnych państwa, zamach na sądy, czy wreszcie zwolnienie z pracy tysięcy ludzi, PiS uzasadniało koniecznością naprawy państwa i "ciemny lud" to kupował... Ten przykład jednak, pokazuje jak na dłoni, że państwo pod ich rządami staje się słabsze, coraz bardziej koteryjne i mniej wydolne, a niczym nieskrępowana władza jest im potrzebna jedynie po to, by korzystać z przywilejów, nabijać sobie kieszenie i unikać odpowiedzialności!!

  Lance do boju, szable w dłoń,
  bolszewika goń, goń, goń...

 • chi-neng

  Oceniono 57 razy 51

  Caly rząd, inklusive ten z pałaca także, powinni podać się do dymisji, z natychmiastowym skutkiem.

 • benek231

  Oceniono 47 razy 43

  Wymiany ministrow, tak jak Chrzanowskiego, to tylko ruchy pozorowane i dla zmydlenia oczu. PiS systemowo nastawiony jest na rabunek panstwa, w ramach wlasnych praw. Oni sprywatyzowali panstwo na skale niespotykana w Polsce nawet za komuny. Wpadka takiego Chrzanowskiego wliczona jest w koszty tej operacji. Po prostu wymieniaja sie takiego na innego zlodzieja... i "robia swoje". Gdyby tego typu rzady pojawily sie w Stanach to od razu wiadomo by bylo, ze rzadzi mafia. Polska opinia publiczna ma jednak malo doswiadczenia z mafiami wiec trudniej jest jej rozszyfrowac obecna.

 • krynolinka

  Oceniono 51 razy 41

  Bankstery narozrabiały a Szydło poleci.
  Interesująca koniugacja.
  Koincydencja.
  Czy jakoś tak..

 • chi-neng

  Oceniono 43 razy 35

  A kiedy zajmą się głównymi spracami, tymi co siedzą w prezydenckim pałacu?
  A jeszcze chętniej głównym ZLECENIODACĄ TEJ AFERY, TYM Z NOWOGRODZKIEJ?!

 • fakiba

  Oceniono 43 razy 35

  A tak ładnie lody się kręciło , przecież im się należało , teraz też się należy

 • supermarjan

  Oceniono 40 razy 34

  gooofno tam KNF.
  pisich synow odspawa od stolca galopada cenowa, obecna juz, i dramatycznie wieksza w przyszlym roku.
  to ze scierwo polityczne kradnie, tu juz nikogo nie obchodzi. kradli i krasc beda. kazdy obyty obywatel tego pseudopanstwa wie ze powyzej pewnej kwoty NIC sie tu nie da zrobic bez mocowania politycznego. raz ten bankier idzie na zlom raz inny. norma.
  taki kraj.
  ludzie naprawde to leja. znacznie powazniejsza afera z sądownictwem przeszla wlasciwie bez echa.
  ale CENY!!!!
  w przyszlym roku dramatyczne podwyzki cen pradu dla firm wyladują w sklepach. do tego susza w kraju i wlasciwie wszedzie. zarcie podwoi swoje ceny!
  jazda bedzie bez trzymanki. opon do palenia braknie.
  a KNF?
  daaaaajcie spokoooooj.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX