Poznań. Jacek Jaśkowiak zaprzysiężony na prezydenta miasta

Jacek Jaśkowiak złożył ślubowanie i został zaprzysiężony na prezydenta miasta Poznania.

W dniu dzisiejszym Jacek Jaśkowiak został zaprzysiężony na prezydenta Poznania. W wyborach samorządowych 2018 wygrał w I turze zdobywając 127 125 głosów (55,9 proc. poparcia). Starał się o reelekcję, startując jako kandydat Koalicji Obywatelskiej.  Największym rywalem Jaśkowiaka w walce o fotel prezydenta Poznania był Tadeusz Zysk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, który uzyskał 21,31 proc. głosów.

Jacek Jaśkowiak został zaprzysiężony na prezydenta Poznania

Podczas ślubowania Jacek Jaśkowiak powiedział, że jest ono dla niego wielkim zaszczytem, dziękując przy tym mieszkańcom Poznania za to, że zaufali mu po raz drugi. Prezydent Poznania podkreślił, że funkcję prezydenta obejmuje z wielką radością, ale także z pokorą, zaznaczając, że czuje ciężar odpowiedzialności, jaki na nim spoczywa.

- Mieszkanki i mieszkańcy Poznania obdarzyli ogromnym zaufaniem nie tylko urzędującego prezydenta, ale i formację, która przez cztery lata współzarządzała miastem. To zdecydowany wyraz aprobaty dla dotychczasowych działań i sposobu, w jaki zaczęliśmy rozwijać Poznań, który staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym dla mieszkańców. Systematycznie poprawiamy komfort ich codziennego życia, dbając o ich potrzeby, a nie o wyimaginowany, marketingowy prestiż inwestycyjnych fajerwerków - powiedział Jacek Jaśkowiak. 

Więcej o: