Nowa partia Ryszarda Petru rośnie w siłę. 150 działaczy Nowoczesnej przechodzi do Teraz!

To pierwszy duży transfer do nowej partii Ryszarda Petru. Około 150 byłych działaczy partii Nowoczesna dołączyło do partii Teraz!.

W piątek w godzinach wieczornych Internet obiegła informacja o tym, że około 200 działaczy partii Nowoczesna z regionu podkarpackiego zrezygnowało z członkostwa w partii. Odejście 200 osób było motywowane tym, że stworzona przed wyborami samorządowymi 2018 Koalicja Obywatelska okazała się nie być faktycznym partnerstwem partii Nowoczesna i Platforma Obywatelska. Samorządowcy z Podkarpacia ocenili, że PO zdominowała tę współpracę i zepchnęła działaczy Nowoczesnej na margines.

Anna Skiba: 150 osób przejdzie z Nowoczesnej do Teraz!

Masowa rezygnacja z członkostwa w partii Nowoczesna spowodowała, że struktury partii na Podkarpaciu zostały zlikwidowane. O tym, że aż 150 osób zdecydowało się na transfer do partii Teraz! poinformowała była szefowa podkarpackich struktur Nowoczesnej Anna Skiba, która w sobotę pojawiła się na konferencji Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus.

– Przeszłam do Teraz!, bo to, co Ryszard Petru zaproponował, jest kontynuacją idei, jakie przyświecały mi, gdy wstępowałam do Nowoczesnej. (...) „Małżeństwo” Koalicji Obywatelskiej zostało zepsute. To był toksyczny związek. Czy uciekłam z tonącego okrętu? Może, ale pozostawanie na nim niczego dobrego nie wróżyło dla przyszłości struktur - słowa Anny Skiby relacjonuje portal rzeszow-news.pl.

Przypomnijmy, że Ryszard Petru wspólnie z Joanną Scheuring-Wielgus powołali do życia partię Teraz! w ostatnią sobotę. Konwencja programowa nowego ugrupowania ma odbyć się w Warszawie 9 grudnia. Wiemy już, że jednym z postulatów partii jest zlikwidowanie podziału na niedziele handlowe i niehandlowe. Nowa partia Ryszarda Petru chce także, aby Polska była państwem świeckim. 

Więcej o:
Komentarze (69)
150 działaczy Nowoczesnej przeniesie się do nowej partii Ryszarda Petru
Zaloguj się
 • kamillwawa

  Oceniono 13 razy 11

  Teraz nie czas i nie miejsce na takie tam pomysły. Teraz jest czas na łączenie się i wspólne działanie przed wyborami. Sorry Rysiek, sorry Robert ale są sprawy ważne i ważniejsze, najpierw trzeba ratować kraj a dopiero potem głosować na to co się lubi.

 • szczesiu23

  Oceniono 14 razy 8

  To kiedy będzie głosowanie nad odsunięcie Petru od władzy partii ? xD

 • jxl82

  Oceniono 16 razy 8

  Nazwę partii osobiście wybrał Jarosław Kaczyński i rozsławił ją hasłem "Teraz Kur*a My".

 • freeasinfreedom

  Oceniono 7 razy 7

  W demokracji to 150 głosów wyborczych.

 • gandalph

  Oceniono 9 razy 7

  Nie wiem, czy mam nowej partii życzyć powodzenia. Spoglądałem przychylnie na .N do czasu aż zrobił się tam babiniec; jedyną rozpoznawalną osobą był od początku Petru. Ale taka smutna refleksja: w Polsce najlepiej wychodzi pączkowanie - przez podział. A powinno być sklejanie. Dlatego teraz już nie będę na pewno wyrywny w sympatiach politycznych.

 • drmuras

  Oceniono 13 razy 7

  Ale kiedy przeszli do nowej partii ? Teraz ?

 • ukos

  Oceniono 6 razy 6

  Ta ambitna podkarpacka przywódczyni teraźniejszej rewolucji to przyszła Brutuska?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX